بلواری در نائین به طول ۴۰۰ متر و با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد ریال در آستانه سوم خرداد، روز فتح خرمشهر به بهره برداری رسید و به نام خواجه رشید الدین میبدی نامگذاری شد.

علیرضا نقوی شهردار میبد در نشست مشترک شهرداران و اعضای شورای شهرهای میبد و نائین که در این ارتباط برگزار شد با تشکر از نامگذاری یکی از بلوارهای کهن شهر نائین به نام یکی از شخصیت های برجسته میبد  گفت : ان شاءالله ما هم بتوانیم بزودی در شهر میبد نام آیت الله نائینی را با کمک و حمایت اعضای شورای شهر میبد زنده تر از پیش کنیم.

وی با اشاره به خواهرخواندگی میبد و نائین تصریح کرد: این خواهرخواندگی باید در قالب انتقال تجربه ها صورتی کابردی و عملی داشته باشد چنان جه درانتخاب مشاور که میبد سابقه ای طولانی دارد و دیگراقدامات انجام شده در این شهرستان در راستای ایجاد سامانه شهرسازی کاربر محور و شهروند محور که به دنبال آن شهروندان می توانند در منازل خود از طریق سیستم درخواست صدور پروانه نمایند و نیاز به رفت و آمدهای مکرر به شهرداری نداشته باشند و به این ترتیب رفت و آمد شهروندان به شهرداری به حداقل برسد.

شهرهای میبد و نائین در حوزه بازآفرینی تجربه های خوبی دارند

شهردار میبد در ادامه میبد یادآور شد : همچنین در حوزه های بازآفرینی دو شهر میبد و نائین که تجربه های عملی خوبی دارند می توانند تجربیات خود را به اشتراک گذشته و با تشکیل نشست هایی کاربردی که باید از سطح شهرداران و اعضای شورای شهر به کارشناسان در حوزه های شهرسازی ، معماری و بازآفرینی برسد ، تجربه ها و راهکارها برای مرمت بافت های فرسوده وتاریخی به اشتراک گذاشته شود.

وی همچنین اظهار داشت : کاهش بوروکراسی و روان سازی انجام اقدامات از جمله روند استرداد ارزش افزوده که حق شهرداری و همان عوارض شهرداری است و به مرور به مالیات تبدیل شده و در استان اصفهان روند آن سریع و در استان یزد مسیر طولانی تری طی می شود را باید با استفاده از تجربیات  سرعت بخشید.

نقوی با اظهار خوشحالی از تمدید قرارداد خواهر خواندگی دو شهر میبد و نائین به مدت پنج سال اظهار امیدواری کرد که با امضا شدن این قرارداد کارهای خوب و بهتری به سرانجام برسد.

وی به نصب بیلبوردی در خروجی دو شهربرای معرفی شهرهای نائین و میبد توصیه کرد که می تواند راهنمایی کننده گردشگران برای بازدید از شهرهای نائین و میبد باشد.

اجرایی شدن وظایف شوراها پیگیری شود

رئیس شورای شهرمیبد نیز دراین نشست با تشکر به نامگذاری بلواری در نائین به نام خواجه رشید الدین میبدی گفت: اگر دو شورای شهر میبد و نایین همکاری کنند می توانند آنچه درقانون اساسی به عنوان وظیفه شوراها تعیین شده است و متاسفانه تا به حال کمتر اجرایی شده و صورتی تشریفاتی دارد را در این دو شهر و دیگر شهرستان ها اجرایی کنیم که اگر به آن توجه نشود روزبه روز از اختیارات شوراها که با توجه به قانون می توانند در رده هیئت دولت باشند کاسته می شود.

حسینعلی فلاح اقزود: آنچه علی رغم مشکلاتی که مردم دارند و همچنین دیگر مسائل و مشکلات مرتبط به شهرسازی و شهروندی باعث پیشرفت میبد و سایر شهرهای استان یزد  در حوزه های مختلف شده مشارکت مردم است.

وی تاکید کرد: باید موانع را برای مشارکت و سرمایه گذاری مردم برداشت و روند انجام اقدامات آنها را در انجام پروژه های مشارکتی با حضور مردم تسهیل کرد.  

در مراسم نامگذاری بلوار به نام خواجه رشید الدین میبدی امام جمعه نایین واعضای شورای اسلامی شهر های میبد و نایین و شهرداران این دو شهرحضور داشتند.