با حضور مسسوولان شهرستان میبد سالن همایش های شورای اسلامی شهر میبد با 80 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

فرماندارمیبد درمراسم افتتاح سالن همایش های شورای اسلامی  شهر میبد با تشکر از تلاش های انجام شده برای به ثمر رساندن این این واحد فرهنگی  گفت : هزینه برآورد شده برای این سالن از ابتدا 150 میلیون تومان بوده که با حدود 70 تا 80 میلیون تومان به بهره برداری رسیده و یک سالن به سالن های شهر افزوده شد که جای قدردانی دارد.

حسین فلاح تصریح کرد: بهینه سازی سالن و به دو قسمت کردن آن نیز کار بسیار مطلوبی است با توجه به این که نیاز است بعضی از جلسه های شورای شهر به صورت علنی برای حضور مستمر مردم برگزار شود.

وی درادامه با قدر دانی از حضور مسوولان شهر در مراسم افتتاحیه اظهار امیدواری کرد با وجود مشکلات اقتصادی که وجود دارد بتوانیم در مسیرانجام کارهای فرهنگی ثدم های خوبی برداشته واقدامات موثری را انجام دهیم .

کارهای عمرانی باید پیوست فرهنگی داشته باشد

شهردار میبد نیر گفت : این سالن با وجود کمیت از کیفیت مطلوبی برخوردار است و حاصل تلاش های شبانه روزی عوامل شهرداری و شورای شهر میبد است که قابل قدردانی و ستودنی است .

علیرضا نقوی به بهره برداری رسیدن هنر های زیبای پسران که چند سال است بلااستفاده مانده است به عنوان فرهنگسرای میبد را در آینده ای نزدیک نوید داد و افزود : در وضعیت اقتصادی که انجام کارهای عمرانی نیز به کندی پیش می رود ما حتما نباید بگوییم فلان جایی را احداث کرده ایم  بلکه مهم استفاده از فضاهای موجود با بهینه کردن آن ها است.

وی تصریح کرد : همه برنامه های ما حتی کارهای عمرانی ما باید پیوست فرهنگی داشته باشد تا بتوانیم در کنار کارهای عمرانی که انجام آنها در کشور محور می باشد به سمت انسان موری برای داشتن نشاط اجتماعی و ارائه فعالیتها داشته باشیم.

شهردار میبد در ادامه به نامگذاری بلواری که به تازگی در شهر نایین خواهر خوانده میبد احداث شده  طی برگزاری آئینی در روز پنجشنبه به نام رشیدالدین میبدی از شخصیت برجسته فرهنگی میبد خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا در میبد هم بتوانیم طی مراحل قانونی در کمیته نامگذاری یکی از خیابانها را به نام علامه نائینی از شخصیت های تاثیر گذار در میبد داشته باشیم .

این مراسم همراه با اجرای مراسم سنتی تواشیح خوانی بود.