نمازعید سعید فطر روز چهارشنبه با حضور گسترده و کم نظیر مردم مومن شهرستان میبد در مصلی آیات الله اعرافی این شهرستان به امامت امام جمعه میبد برگزار شد.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز عید سعید فطر با سفارش به رعایت تقوای الهی گفت : به فضل للهی انقلاب اسلامی ایران امروز به همت بلند مردمان مومن  و مجاهد جهان را از نظر موازنه قوا وارد مرحله جدیدی کرده و با راهپیمایی های چهل ساله  و ایثار و شهادت قدرت درجهان را به نفع ملت های محروم و قدرت عظیم و گفتمان اسلامی تغییر داده است.

امام جمعه میبد در ادامه تصریح کرد: علی رغم اینکه ما با صدها مشکل در داخل و حارج مواجه هستیم اما امروز ملت ایران ، انقلاب اسلامی ، امت اسلام ،  جبهه مقاومت و ملل محروم دارای یک قدرت مستقل قور و توانایی های فراوان و مهمتر اینکه دارای گفتمان معنوی و اخلاقی است که به همت مردم پیش رفته اما با خطراتی هم مواجه می باشد.

وی یادآور شد : بیانیه گام دوم آغاز عصرجدید تغییر موازنه قوا و آمادگی برای ساختن  تمدنی شانه به شانه تمدن های بزرگ عالم است که باید به خصوص هفت بند اصلی این منشورراهبردی در میان قوای مسئول ، ملت و جوانان مورد توجه قرارگیرد.

اعرافی در ادامه با تشکر از ملت بزرگ ایران ، ملل اسلامی و جبهه مقاومت برای آفرینش حماسه روز قدس که مردم در سراسر ایران و جهان  نشان دادند که با زبان روزه و روح مقاومت و پایداری در برایر غضب فلسطین و تعدی به حقوق ملت های محروم خواهند ایستاد.

وی تاکید کرد : ما برای ادامه راه نیازمند خودباوری ، ابتکار و خلاقیت ، شجاعت ، وحدت و همگامی و وحدت فرماندهی و تکیه بر جوانان و قدرت ملت و در سطح اداری نیازمند اداراتی مظهر پاکی و سلامت ، تلاش و مجاهدت و روان کننده کار مردم و ساده بودن مسیر اداری  و…هستیم و اینکه مسئولان ما گوش به فرمان فرمانده کل قوا مقام معظم رهبری از سکوی بلند رهبری  باشند.

امام جمعه میبد خاطر نشان کرد: باید تلاش شود تا مشکلات متعدد با دست ملت و مسوولان حل و جرائم کنترل شود.