چهارمین گردهمایی فرهنگی غدیر برای هماهنگی و ساماندهی برگزاری جشن های غدیر در مسجد جامع میبد برگزار شد.

دراین گردهمایی که با حضور مداحان ، دست اندرکاران و محبان اهل بیت برگزار شد به بررسی برگزاری جشن ها ومراسم مرتبط با عید غدیر و استفاده از ظرفیت های شهرستان برای برگزاری  این مراسم ها پرداخته شد.

امام جمعه مسجد جامع گفت : مراسم غدیر به آن گونه که باید در میبد برگزار نمی شود ، این مراسم می تواند در کنار به راه اندازی چندین ساله کاراوان اشراق ، در همه مساجد شهرستان میبد با مشارکت همه هیئت ها در شب عیدغدیر و همچنین در روز عید غدیر برگزار شود.

وی افزود : مسجد جامع میبد به عنوان یک پایلوت فرهنگی می تواند با حضور همه هیئت ها و مداحان شروع کننده  برگزاری این مراسم به صورتی با شکوه و پر رونق با رویکرد شهرستانی باشد.

لزوم برگزاری مراسم عید غدیر به آن گونه که باید نمود داشته باشد

امامی سرپرست کانون فرهنگی خاتم الانبیای مسجد جامع نیز گفت : با توجه به لزوم برگزاری مراسم عید غدیر آن گونه که باید نمود داشته باشد این گردهمایی که فعلا پایلوتی کوچک متشکل از مسجد جامع و محلات اطراف است ، شکل گرفت که امید است  با پیوستن محلات دیگر به این جمع برگزاری هر چه با شکوه تر جشن های عید فدیر در همه مسجد های شهرستان را شاهد باشیم.

به گفته یکی از مداحان محله حسن آباد میبد شرکت کننده در این گردهمایی مراسم عید غدیر با اجرای برنامه های مختلف در محله حسن آباد برگزار می شود.

سید جلال امامی نیز که به مدت  57 سال است که افتخار مداحی امام حسین (ع) را دارد خاطراتی از عید غدیر و مراسم هایی که با پخش شیرینی در خانه های میبد صورت می گرفت و نیز مراسمی که شب های جمعه و ایام غدیر با خواندن قصه مشکل گشا و حدیث کسا انجام می شود ، بیان کرد.

وی افزود: این مراسم ها می تواند در همه مساجد میبد با پرورش نسلی جدید از مداحان برگزار شود.

در این گردهمایی فرهنگی که با حضور بانوان برگزارشد ، برای برگزاری هر چه پررونق ترمراسم عید غدیر به آن گونه که باید باشد با استفاده ازپتانسیل خیرین ، مداحان ، شاعران و همه افراد علاقمند و دوستدار اهل بیت و نیز مشارکت دادن بچه ها در برگزاری این مراسم پیشنهاداتی داده شد.

همچنین با توجه به دغدغه ای که برای ساماندهی هیئت سنتی شاه حسن شاه حسین وجود دارد مسائل مرتبط به این هیئت نیز دراین گردهمایی مورد بررسی قرار گرفت و ان شاءاالله به گفته دست اندرکاران برگزاری گردهمایی فرهنگی غدیر درنشست های بعدی نیز هم اندیشی جهت رفع مسائل و مشکلات مرتبط به این هیئت با توجه به نزدیک بودن ایام محرم انجام می گیرد.