اتصال به طناب پوسیده آمریکا نجات دهنده ایران نیست بلکه باید با مقاومتی که در کشورهای اسلامی دیگرراه گشا بود ایستادگی کرد و به مردم تکیه داد.

امام جمعه موقت میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه میبد گفت: پرچم آمریکا در روز استقلال آمریکا در مقابل کاخ سفید به آتش کشیده شد که این موضوع نشان دهنده این است که کسانی که سخن از مذاکره می زنند باید ببینند امروز درخود کشور آمریکا چه می گذرد و اینکه آیا مردم آمریکا خود رضایتی از حکمرانان این کشور دارند.

حجت الاسلام محمود کارگردر ادامه با اشاره به تداوم گرانفروشی ها که برای مردم سختی هایی را پیش آورده است ، تصریح کرد: درآمد مردم ایران با ریال است در حالی که هزینه ها حتی  در تولیدات داخلی با دلار است و باید در این زمینه نظارت کرد و توجه بیشتر به مسائل اقتصادی داشت تا بی نیازی از دشمن را به دنبال داشته باشد.

وی در ارتباط با مشرف شدن حجاج به حج یادآور شد: هر ایرانی در سفرحج باید با رفتار ، گفتار و متانت خود برای کشور جمهوری اسلامی ایران آبرو و سفیرخوبی برای کشورش باشد.

امام جمعه میبد همچنین روز قلم و دهه کرامت را نیزگرامی داشت و در ادامه سخنانش با توصیه به زیارت امامان و خاندان اهل بیت که حرم مظهرشان در ایران است ، اظهار داشت : روز 14 تیرماه به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای انقلاب فرهنگی در سال 1381 به عنوان روز قلم نامیده شد ، قلمی که خدا در قرآن به آن قسم یاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد : نقش قلم از زبان ، شمشیر ، پول ، شهرت ، فرزند و… بیشتر است چون تجربه های قرن های گذشته را به انسان ها منتقل می کند و نشانه فرهنگ جامعه و فریاد ساکت و گزارشگر تاریخ است و رابطه با آن رابطه با علم است.

ایرنا