بخشدار مرکزی میبد گفت: دو طرح هتل سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد و زیلوبافی مهرآباد در ششمین جشنواره طرح‌های ملی دهیاری‌های کشور راه یافت وصاحب رتبه های برتر شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بخشدار مرکزی میبد با اشاره به درخشش دو طرح هتل سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد و زیلوبافی مهرآباد در این جشنواره گفت: امسال از 37 هزار دهیاری کشور 146 طرح به‌عنوان طرح‌های منتخب از سوی دفاتر امور روستایی استانداری‌ها به ششمین جشنواره ملی طرح‌های برگزیده دهیاری‌های کشور ارسال گردید که در این زمینه 46 طرح به‌عنوان طرح‌های برگزیده انتخاب شدند.

محمدجواد احمدی افزود: در استان یزد 21 طرح در دو محور، منابع درآمدی پایدار، کارآفرینی و اشتغال روستایی و نیز محور عمران و خدمات روستایی در مرحله ارزیابی قرار گرفتند که درنهایت 6 طرح به جشنواره کشوری راه یافتند.

احمدی تصریح کرد: از بخش مرکزی میبد طرح هتل سنتی قلعه وزیر رکن‌آباد با هزینه‌ای بالغ‌بر 75 میلیارد ریال و طرح کارگاه زیلوبافی مهرآباد با هزینه‌ای بالغ‌بر 2 میلیارد ریال در جهت توسعه هنر صنعت زیلو و ارائه خدمات به روستائیان ازجمله طرح‌هایی بود که به جشنواره ارسال گردید و رتبه برتر را کسب نمود.

وی گفت: این موفقیت حاصل تلاش، دهیاران، اعضای محترم شوراهای اسلامی و همکاری ادارات مربوطه و نیز پشتیبانی دفتر امور روستایی استانداری و رهنمودهای فرماندار شهرستان هست که به‌نوبه خودم از همه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

بخشدار مرکزی میبد اظهار امیدواری کرد: این‌گونه حرکت‌ها موجب تقویت روحیه خلاقیت و نوآوری در مدیریت محلی، توانمندسازی و ارتقاء ظرفیت‌های مدیریت روستا شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های جوامع روستایی شناسایی و همچنین معرفی تجارب موفق و تعمیم آن به سایر دهیاری‌ها گردد.