استاد حوزه علمیه میبد گفت : باید با اختصاص بودجه نیروهای نظامی کشور را به تکنولوژی روز، تحقیق و پژوهش ، سلاح و… مجهز و آن ها را قوی کرد.

حجت الاسلام مرتضی برزگر در نشست حلقه های صالحین کارمندان در سالن همایش های شورای اسلامی شهر میبد با اشاره به فراز هایی ازنهج البلاغه افزود: پایداری و قوام دین ، مردم و امنیت به قوی کردن کردن نیروی های نظامی اعم از سپاه ، ارتش و…که عزت دین به شمار می روند ، بستگی دارد.

استاد حوزه علمیه میبد همچنین تصریح کرد: پایداری و قوام کشور نیروهای انتظامی ،  دستگاه های حکومتی ، نویسندگان و قضات و… به تاجران و فعالان اقتصادی وابسته است .

وی یادآور شد : قوام و پایداری دین ، مردم ، ارکان دولت و قضات و… به همت و تلاش و امداد های غیبی و فراموش نکردن ارتباط با خدا و یاری جستن از او بستگی دارد

کارشناس مذهبی افزود : یاری جستن از خدا ، همت و تلاش و صبر در دین که مانند سر در بدن است تقویت کننده پایه های دین و حکومت و سربلندی مردم است.

رسالت اصلی حلقه های صالحین بصیرت بخشی و روشنگری است

شهردار میبد نیز دراین نشست با اشاره به بصیرت بخشی و روشنگری به عنوان یکی از رسالت های اصلی حلقه های صالحین گفت: باید مسائل و مطالب را به خوبی بفهمیم ، تحلیل کرده و به دیگران منتقل کنیم و به گونه ای نقش رسانه برای نظام داشته باشیم.

علیرضا نقوی همچنین فواید خواندن مفاتیح الجنان ، مفاتیح الحیات  و نهج البلاغه را دستورالعملی خوب برای زندگی است را توصیه کرد.

وی تصریح کرد: ازحلقه های صالحین انتظار می رود که با تبیین وروشنگری کمک کار مجموعه شهرداری  و ادارات که وظیفه خدمت رسانی به مردم را دارند ، باشند.

شهردار میبد در ادامه با برشمردن فعالیت های شهرداری افزود: هر اقدامی در مجموعه شهرداری و ادارات باید پیوست فرهنگی داشته باشد ، پیوست فرهنگی هم اطلاع رسانی صحیح به مردم است.

وی خاطرنشان کرد: برای داشتن جامعه سالم ، مذهبی و ولایتمدار باید از نظر روح  و جسم سالم زندگی کنیم و در این مسیر همچنان که ادارات وظایفی دارند مردم نیز باید با پرداخت عوارض به شهرداری به وظایف خود عمل کنند تا ارزش افزوده ای که حق مردم است برای آبادانی شهرهزینه شود و به مردم بازگردد.

این مسئول همینطور به طرح سد معبرکه از هفته آینده برگزاری جلسات اداری و اجرایی آن شروع می شود و همه شهروندان باید در اجرای طرح یاری گر شهرداری و ادارت باشند اشاره کرد.

به گفته مهدی دهقانی مسئول بسیج ادارات میبد نشست های حلقه صالجین به مناسبت های مختلف به صورت چرخشی در ادارات میبد برگزار می شود.

نزدیک به 850 نفر از کارمندان ادارات میبد عضوپایگاه های بسیج کارمندی درسطح ادارات هستند.