زنگ آغاز هفته بهزیستی، به مناسبت آغاز هفته گرامیداشت بهزیستی وسی ونهمین سال تاسیس این سازمان طی مراسمی به طور نمادین در یکی از مهدهای کودک میبد نواخته شد.

شهردار میبد در این مراسم که با حضور رئیس بهزیستی میبد، اعضاء شورای شهر، معاونت سپاه میبد ، رئیس کمیته امداد امام خمینی ، رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، مدیر عامل عمران شهرک صنعتی جهان آباد و اعضاء کانون همیاری مهدهای  کودک شهرستان برگزار گردید ، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات رئیس و پرسنل بهزیستی عنوان کرد: خدمت رسانی پرسنل بهزیستی به بانوان، کودکان بدسرپرست و بی سرپرست، معلولین و… جای تقدیر ویژه دارد و برای همه زیستی بهتر را آرزو می کنم و از زحمات جناب اقای فلاح و همکارانشان کمال تشکر را دارم.

سید محسن فلاح رئیس بهزیستی نیز طی سخنانی گفت: هفته بهزیستی در واقع هفته مردم است چراکه خدمات بهزیستی در راستای بهبود شرایط زندگی و سلامت روان آحادجامعه است.

سید محسن فلاح گفت: امسال هفته بهزیستی از22 لغایت 28 تیرماه است که با به صدا در آمدن زنگ هفته بهزیستی در مهدهای کودک استان از امروز آغاز می شود.

وی خاطرنشان کرد: به همین مناسبت 22 برنامه در شامل 5 افتتاحیه و 17 برنامه آموزشی و فرهنگی پیش بینی شده که در طول این هفته برگزار می شود.

رئیس بهزیستی میبد شعار هفته بهزیستی را «به زیستن؛ در گام دوم شفافیت ،توانمندسازی و ارتقاء سلامت اجتماعی » اعلام کرد.

وی با تاکید بر اینکه  بیش از 150 فرایند که بر عهده بهزیستی گذاشته شده است،  گفت: این فعالیت های در حوزه سلامت روان جامعه و بهتر زیستن تاثیرگذار است.

فلاح همچنین بر ضرورت توجه مربیان مهدهای کودک به رشد شخصیت کودکان تاکید کرد و گفت:  توجه یا عدم توجه به رشد شخصیت کودکان  باعث می شود آنها به سعادت یا عدم سعادت برسند.

لازم به ذکر است  در حال حاضر 29مهد کودک با پذیرش 948کودک تحت نظارت اداره بهزیستی میبد در شهرستان در حال فعالیت می باشند.