فرماندارمیبد گفت: گذر زمان اهمیت وجود و نقش شوراها که منشاء اقدامات بسیار ارزنده ای در مدیریت شهری هستند را نشان داد.

ه گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، «حسین فلاح» فرماندار در نشست هم‌اندیشی شهرداران و اعضای ادواری شورای اسلامی شهر میبد که با شعار هم‌افزایی بهره‌گیری از تجارب به‌سوی میبدی آباد برگزار شد، گفت: از زمان شروع به کار شوراها در سال ۷۷، شاید هیچ‌کس در آن زمان شوراها را به‌عنوان یک‌نهاد نوپا باور نمی‌کرد و به‌مرورزمان به برکت نگاه‌های خوب و کارشناسی اعضای شوراهای شهر و روستا، علی‌رغم وجود یک سری آسیب‌ها و فرصت‌ها شوراها جایگاه خود را پیدا کردند.

حسین فلاح در ادامه تصریح کرد: جهانی‌شدن زیلو به نام میبد که مطرح‌شدن این شهر را به‌عنوان شهر میراث فرهنگی و صنایع‌دستی در سطح کشور به دنبال داشت، نتیجه تلاش‌های شهرداران و اعضای شورای شهر در دوران مختلف است.

وی همچنین اظهار داشت: انجام اقدامات در سطح شهر نیاز به همکاری و همفکری، هم‌افزایی و هم‌پوشانی نگاه‌ها در بین شهرداری، اعضای شوراها وادارات در سطح شهرستان دارد.

شوراها و شهرداری سهم ویژه ای در اعتلای شهر میبد دارند

شهردار میبد نیز در این نشست ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از حضور اعضای ادوار شوراها به بیان دلایل و لزوم تشکیل چنین نشستی برای آینده شهر میبد پرداخت.

علیرضا نقوی توسعه و پیشرفت سال‌های اخیر و چهار دهه گذشته میبد را مرهون و وابسته تلاش و مجاهدت‌های مردان وزنان بزرگ و خادمی دانست که هر یک سهم ویژه‌ای در اعتلای نام این شهر در تاریخی داشته‌اند.

وی ادامه داد: در این میان نام و سهم شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی سابق و اسبق بیش از دیگران بوده به دلیل آن‌ها پیش‌قراول توسعه و آبادانی میبد بوده‌اند.

شهردار میبد خاطرنشان کرد: با توجه به فعالیت شهرداران در دوره‌های مختلف خدمت و دغدغهٔ آن‌ها در ساماندهی شهر این نشست هم‌اندیشی برگزار شد، چون ضروری است از خرد جمعی تمامی نخبگان و فرهیختگان در ارائه راهکار جهت پیشرفت و رونق شهر استفاده شود.

وی یادآور شد: شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی شهر میبد با کوله باری از تجربه و اطلاعات ارزشمند تأثیر بسزایی در ارائه بهتر خدمات خواهند داشت و بهره‌گیری از دیدگاه‌ها و تجارب آن‌ها راهی نو در شیوه مدیریت را در پیش چشمان خواهد گشود.