امام جمعه میبد گفت: مبانی توحید و معارف الهی با صف های به پیوسته نماز جمعه مورد تقویت قرار گرفت و از پایگاه‌های توحید ، مقاومت در برابر دشمن جوشید و کشور در مقابل آسیب ها بیمه شد.

آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه ،  با اشاره به سالگرد برپایی نماز جمعه افزود: چهل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گذشت و از برکات انقلاب اسلامی برپایی قاعده مند و عمومی نماز جمعه در طول سالهای گذشته در سراسر ایران  بود ، صفوف برپا شده نماز جمعه سرچشمه فیض الهی گردید و به مدد این صفوف دفاع مقدس اداره در مقابل دشمنان ایستادگی کردیم.

وی یادآور شد: شکوه برپایی نماز جمعه میبد به حدود 6 سال قبل از انقلاب به امامت مرحوم آیت الله اعرافی می رسد که باید برای ایشان و همه خادمان نماز جمعه و نمازگزاران که از دنیا رفته اند طلب غفران و علو درجات و برای همه نمازگزاران و خادمین پا به رکاب دیروز و امروز ، آشکار و نهان در سراسر ایران و جهان در خدمت برگزاری این فریضه شریف بوده اند ، تشکرو آرزوی توفیق کرد.

امام جمعه میبد تعداد خطبه های خوانده شده توسط خودش را تا به امروز 926 خطبه درربع قرن گذشته اعلام کرد و افزود : شاید نزدیک به همین تعداد نیز توسط ائمه موقت  نماز جمعه  و نیز آیت الله اعرافی ایراد شده باشد .

وی تصریح کرد: همه افتخار نماز جمعه برای نمازگزاران است و انتظار می رود هر هفته به شکوه ظاهری و محتوایی نماز حمعه به عنوان مشعل هدایت برای همه امت اسلام افزوده شود.

اعرافی همچنین رویداد های ایران و جهان مانند در محاصره افتادن اسرائیل در میان حلقه مقوامت اسلامی و چشیدن طعم تلخ شکست توسط ، شکست داعش ، شکل گیری جبهه مقاومت در ایران و جهان وساقط کردن پهپاد آمریکایی ها ، توقیف نفت کش انگلیسی ها توسط نیروهای سپاه پاسداران …را نیز برشمرد و آنها را عزت ایران و افتخار اسلام خواند.