امام جمعه میبد گفت: باید از خادمین نماز حمعه به خاطر مجاهدت های ارزشمند آنها در پایگاه‌های نماز جمعه قدردانی کرد و خود خدمت گزاران نیزباید ارزش توفیق خدمت گزاری خود در برگزاری نماز با شکوه جمعه به عنوان قلب تپنده عبادی شهر را بدانند.

آیت الله اعرافی علیرضا اعرافی درنشست ستاد اقامه نمازجمعه که با حضور خادمین نماز جمعه برگزارشد با تشکراز همه خدمت گزاران ، ادارات و ارگان‌ها ی مرتبط با برگزاری نماز جمعه و نیز خبرنگاران برای پوشش خطبه های نماز جمعه و اخبار شهرستان افزود: همچنین باید از همه مردم به خاطر رونق بخشی به نماز جمعه ونیزاز بانوان که در شرایط سخت تری به خدمت گذاری می پردازند و شاید خدمت گذاری آنها دیده نشود هم باید تقدیر و تشکرکرد.

وی تصریح کرد: نماز جمعه به عنوان یک عبادت ممتاز در روز جمعه که در روایات روز عید به شمار آمده ، ارزش بسیار والایی دارد و منشاء خیرات و برکات فراوان در ابعاد فرهنگی ، اجتماعی ، عبادی ، اخلاقی ، معنوی و اقتصادی یک شهر دارد و خدمت به این پایگاه مهم و قرارگاه فرهنگی شهر خدمتی ارزشمند و شریف است.

امام جمعه میبد در ادامه در ارتباط با مصلی اظهار داشت: زمین مصلی مخصوصا جایگاه نماز پاک ترین زمین در شهر است و یک ذره از حق کسی در واگذاری زمین برای مصلی ضایع نشده و هیچ گونه شبهه ای درآن نیست.

وی یادآورشد : قسمتی اززمین‌های گرفته شده برای مصلی به صورت دو منظوره به صورت ارزان و قسطی در اختیار هزار نفراز مردم برای خانه دار شدن و نیز دایر کردن کارگاه های اقتصادی قرارگرفته است و هزینه های گرفته شده هم برای زیرساخت های مصلی به عنوان مجموعه بسیار آبرومند که امروز مدالی برای شهر است اختصاص یافته است.

اعرافی همچنین افزود: بر اساس طرح جامع ساخت و سازها و فضاسازی هایی در مصلی برای فعالیت‌های ورزشی ، فرهنگی و علمی و…در دست اقدام است.

امام جمعه میبد به مباحث ایراد شده درخطبه های نماز جمعه میبد  که بیانگر مشکلات و آسیب های شهری و مسائل اخلاقی ، معنوی ، سیاسی و گاهی انتقادات است نیزاشاره کرد و افزود: خبرنگاران  با توجه به خطبه های نماز جمعه که تصویری از شهر را در خود دارد می توانند پیگیر مشکلات شهری باشند.

فضاسازی های فرهنگی ورزشی در مجموعه مصلی

فرماندارمیبد نیزدراین نشست اقدامات انجام شده در فضاسازی مصلی با نگاه خوب و راهبردی را برشمرد و از دست اندرکاران و خدمت گزاران در ساخت و سازهای مصلی و نیز برگزاری نماز جمعه تقدیر کرد.

حسین فلاح افزود: سالن ورزشی مصلی با اعتباربالغ بر یک میلیارد و 800 میلیون تومان عتباردر حال ساخت است و این اتفاق خوبی هست که فضای ورزشی در کنارپایگاه عبادی قرارگرفته است.

وی به ایجاد کتابخانه و زیرساخت ها برای فضاسازی‌های دیگر دراین مجموعه که حدود 12 هکتاراست ، اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این موضوع  نشان دهنده این است که می توان بسیار بهتر با همکاری نهادها و ارگان ها ازاین پایگاه عبادی استفاده کرد.

مسئول ستاد نماز جمعه نیز طی سخنانی از خادمین و فعالین در خدمتگزاری برای برگزاری نماز جمعه و نیز از خبرنگاران در پوشش خبری خطبه های نماز جمعه و برگزاری آن تشکر کرد.

حجه الاسلام رجبعلی مشیری درادامه حضور بیشتر و بهتر جوانان و نوجوانان در مسجد جمعه ، نامگذاری میدانی به نام آدینه و… را یادآور شد و نیز بودن متکدیان در زمان برگزاری نماز جمعه را ذکرکرد که باید مورد عنایت قرار گرفته و چاره‌ای دراین زمینه اندیشیده شود.