دادستان عمومی و انقلاب استان یزد با اشاره به اینکه رویکرد دستگاه قضایی تعامل و ایجاد انگیزه در مردم و مدیران و حمایت از مدیران جسور است گفت : لازمه تحول در دادگستری و دادسراها مدیریت صحیح و استفاده بهینه از منابع انسانی است

محمدرضا حداد زاده  درمراسم تکریم و معارفه داستان میبد با ذکر سوابق دادستان جدید میبد و تشکر از زحمات و تلاش های دادستان اسبق میبد که به عنوان معاونت دادستان استان منصوب خواهد شد ،  افزود: اگرچه در سطح کشور و در دادگستری از نظر منابع مالی و اعتباری مشکلات زیادی را داریم اما فرصت استفاده ازمنابع انسانی به خوبی می تواند ما را به آینده بهتر دستگاه قضایی امیدوار کند.

محمدرضا حداد زاده در ادامه اظهارداشت : دادستان رسیدگی به پرونده ها و تظلم خواهی را به عنوان یک وظیفه خرد بر عهده دارد و در سطح کلان نیز وظیفه نظارت و حفظ حقوق عمومی مردم و نیز مطالبه گری برای اجرای قانون را عهده دارمی باشد.

وی همچنین تصریح کرد:  دستگاه قضایی در تضییع حقوق بیت المال اقدامات سختگرانه باید داشته باشد همانطورکه در برخورد با زمین خواریهایی که بوی قانونی دارد و طی آن دستگاه‌های اجرایی و منسوب به دولت خود خواسته و ناخواسته زمین‌هایی را به عنوان طرح های اداری و ساختمان اداری واگذار می کنند اما به جایش اماکن تجاری ساخته می شود ،باید هوشمندانه برخورد کرد.

رویکرد جدید قوه قضائیه عزم جدی درایجاد تعامل با دولت است

مدیر کل بازرسی استان یزد نیز دراین مراسم به موضوع مبارزه به فساد و نگرانی هایی که هر چند اندک احساس وهمچنین شنیده می شود و تزلزل اعتماد مردم را به دنبال خواهد داشت ، اشاره کرد.

اكبر طالبي چاهوكي افزود: رویکرد جدید قوه قضائیه عزم جدی درایجاد تعامل با دولت دارد به ویژه با استقرار دولت الکترونیک که می تواند درمبارزه با فساد به صورت علمی بسیار موثر باشد.

وی درادامه تصریح کرد: دادستان خط مقدم مبارزه با فساد اجتماعی و فساد اداری در دستگاه‌های دولتی می باشد و بازرسی هم کمک کار و همراه و زمینه ساز قسمتی از فعالیت های دادستان است باید امیدوار بود که با تعاملی که برقرار شده و با اقدامات آموزشی ، علمی و قضایی موضوع پیشگیری مورد هدف همه با همکاری هم باشد.

استفاده از ظرفیت های شهرستان با محوریت دادگستری

فرماندار میبد هم دراین مراسم با تشکر از اقدامات و تلاش های ایثارگونه همراه با با نگاه فنی و علمیدادستان اسبق میبد به عنوان مسئولی هم بشیر و نذیرگفت : استفاده از ظرفیت های شهرستان با محوریت دادگستری تا به حال در شهرستان میبد انجام شده است که جای تشکر دارد.

حسین فلاح همچنین با تشکر از دادستان جدید شهرستان برای پذیرش این مسئولیت با کوله باری از تجربه درهمکاری با دادستانی با هدف کاهش جرائم قول هرگونه همکاری و همراهی داد.

توجه ویژه درحوزه پیشگیری از جرم

رئیس دادگستری میبد نیزگفت: درشهرستان میبد به عنوان شهری صنعتی و جهاتی حمایت از صنعت و فعالیت های گردشگری باید مورد توجه باشد وهمچنین توجه ویژه درحوزه پیشگیری از جرم با توجه به وضعیت ویژه این شهرستان مرتبط با حضور اتباع  و اشتغال کارگران غیر بومی و ورودی نسبتا زیاد پرونده‌ها به دادگستری  لازم است.

علیرضا حسین‌بیگی همچنین به قرارداشتن همه دستگاه‌های قضایی شهرستان در یک مکان اشاره کرد که باید مورد توجه و حمایت قرارگیرد.

همچنین دادستان میبد از حسن اعتمادی که به وی شده است تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که پاسخگوی اعتمادی که شده  ، باشد.

همفکری وتعامل مجموعه دادستانی با ادارات همراه با حفظ اقتدار دستگاه قضایی

محمد باقرزاده اولین رسالت خود را رسیدگی به موضوعات مرتبط با جرائم برشمرد که با همکاری همه با ناهنجاری‌های اجتماعی به ویژه جرائم مرتبط با مسائل اقتصادی برخورد و رعایت حقوق شهروندی و نیزحقوق عامه ، احترام به آزادی های مشروع ، وظایف نظارتی و پیشگیری از وقوع جرم و… با برنامه ریزی ها مورد توجه و عنایت قرار خواهد گرفت.

وی همچنین به همدلی ، همفکری وتعامل مجموعه دادستانی با ادارات شهرستان و فرمانداری و اعضای شورای تامین با حفظ شان وجایگاه و اقتدار دستگاه قضایی اشاره کرد.

این مراسم با حضور مسئولین و با تقدیر از زحمات محمد رضا جعفری و معرفی محمد باقرزاده به عنوان دادستان جدید این شهرستان در سالن آمفی تئاتر آموزش و پرورش میبد برگزار شد .