مسئولین میبد با صدور پیام هایی روز خبرنگار را به خبرنگاران و اهالی رسانه میبد نبریک گفتند.

پیام رییس شورای اسلامی شهر و شهردار میبد به مناسبت روز خبرنگار

به نام خداوند لوح و قلم

اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و دانایی به طور یقین زیربنای جامعه‌ای توسعه‌مدار و رشد یافته تلقی می‌گردد. مطبوعات و رسانه به عنوان رکن چهارم بنیادهای دموکراسی هستند که نقش بسیار مهم آگاهی رسانی و روزآمد نمودن دانسته‌ها و اطلاعات عمومی و مردمی و فرهنگ‌سازی عمومی در ابعاد سیاسی اجتماعی و جهت دهی و تنویر افکار عمومی را به عهده دارند.

در دنیای امروزی که تکنولوژی ارتباطی پیشرفته و متعدد دستیابی سریع و آسان به اطلاعات را محقق نموده است، کسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که این مهم به عهده فعالین عرصه خبر و رسانه، خصوصاً خبرنگاران صدیق و شجاع است که همواره با رعایت انصاف و اخلاق رسانه‌ای با توجه به مصالح جامعه و حفظ امانت به بیان واقعیات پرداخته و در مقام روشن‌گری و فرهنگ‌سازی استیفای حقوق مردم و تقویت روحیه ی امید و نشاط در جامعه که هدف اصلی یک‌خبرنگار است، تلاش می کنند.

خبرنگاران چشمان بیدار جامعه و مشاوران خوبی برای مسوولین هستند که به دور از افراط و تفریط به انعکاس دستاوردهای نظام و مدیریت شهری پرداخته و در راستای اعتلا و پیشرفت ایران عزیز از هیچ کوششی فروگذار نیستند.

شهید محمود صارمی یکی از اسوه‌های ماندگار عرصه‌ی خبر و خبرنگاری است که جانش را در راه روشنگری جامعه و دفاع از مظلومیت و رسوا نمودن ظالمان و مستکبران دگم اندیش در طبق اخلاص نهاد.

با یادی از آن شهید گرانقدر روز خبرنگار را به همه ی اصحاب رسانه و عزیزان حوزه‌ی اطلاع رسانی در تمام عرصه‌ها که عهده‌دار رسالتی عظیم هستند تبریک عرض نموده و امید آن داریم در راه پرمخاطره اطلاع رسانی و آزاداندیشی همیشه موفق و پیروز باشند.

ضمن اعلام پیوستن به پویش «روزخبرنگار روز نشست خبری نیست » برای پیام‌آوران آگاهی و نیک‌اندیشی توفیق روزافزون در ایجاد نقشی ماندگار در آسمان فرهنگ و دانایی این مرز و بوم را آرزومندیم.

علیرضانقوی شهردار میبد

حسینعلی فلاح  رییس شورای اسلامی

پیام رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد به مناسبت روز خبرنگار

١٧ مرداد روز پاسداشت یاد و نام و خاطره شهید صارمی و دیگر شهدای عرصه خبر و اطلاع رسانی است.

مسئولیت خبرنگار آگاهی بخشی به جامعه است، او در قبال باورها و اعتقادات مردم، منافع ملی، اخلاق جامعه و توسعه فرهنگی جامعه، مسئول است و این مهم، راه رسیدن به تعالی را در حرفه ارزشمند اطلاع رسانی برای او هموار می‏ سازد.

شهرستان میبد با دارا بودن 7 نشریه مکتوب به نامهای: هفته نامه نارین، هفته نامه میبد، هفته نامه پالیز، هفته نامه میبد نوین، ماهنامه استقلال، ماهنامه حائر و ماهنامه عصر میبد رتبه خوبی در استان یزد دارد. همچنین 9 پایگاه خبری دارای مجوز در این شهرستان فعالیت می کنند و 25 خبرنگار در عرصه اطلاع رسانی در حال خدمت می باشند.

این روز فرصتی است گرانبها و مهم  برای پاسداشت مقام فرهیختگانی که در راه اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه گام بر می دارند. بی شک مراقبت از منافع ملی و مصالح مردم و  آرمان‌های این انقلاب جز با حق‌جویی، صدق و مجاهدت در عرصه آگاهی ممکن نمی‌شود.

 روز خبرنگار مبارک

هادی زارع

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان میبد

پیام رئیس اداره بهزیستی میبد به مناسبت روز گرامیداشت خبرنگار

۱۷ مرداد یادآور رشادتهای خبرنگاران گرامی می باشد این روزبزرگ برشما تلاشگر این عرصه مبارکباد.

روز خبرنگار ۱۷ مرداد تقدیر از زحمات کسانی است که با مسئولیت و آزادی و تحمل سختی‌های فراوان به نگاشتن حقایقی می‌پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می‌بخشد و همواره به مثابه دیده‌بانان امین جامعه در عرصه‌های مختلف پرچم آزادی، آگاهی و امید را افراشته‌اند. هفدهم مرداد روز بزرگداشت مقام خبرنگار و اصحاب رسانه را که روز احترام به حقوق ملت در دسترسی به اطلاعات صحیح، فوری و مناسب است را تبریک عرض می‌نمایم.

  سید محسن فلاح

رئیس بهزیستی میبد