مسئول بسیج رسانه استان یزد گفت: رسانه جان مایه ارتباطات به عنوان عنصرعصر حاضر است و به فرموده مقام معظم رهبری رسالت نقد و نظارت ، اطلاع رسانی شفاف و صادق و طرح نظرها و افکارو اندیشه‌ها را برعهده دارد.

مصطفی گل محمدی روز پنجشنبه در نشست تقدیر از خبرنگاران و اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگارکه دربیت آیت الله اعرافی برگزارشد، افزود: عصری که در ان زندگی می کنیم عصر پدیده اطلاعات و ارتباطات می باشد با توجه به اینکه هرعصربه واسطه عنصر آن عصر شناخته می شود.

وی تصریح کرد: امروزعنصر قدرت در جامعه بشری پدیده وعنصر اطلاعات و ارتباطات ورسانه ها می باشند، رسانه ها که با نقش آفرینی و قدرت خود ایجاد بحران و رفع بحران می کنند وهمچنین افراد ، جوامع و فرهنگ ها را مدیریت می کنند ، فرهنگ‌هایی را برجسته کرده و فرهنگ‌هایی را به دست فراموشی می سپارند.

وی نگاه به رسانه را نگاه قدرتی خواند به ویژه در عصر کنونی کشور که ایران پیام آورصلح و عدالت در جهان است و ندای ایران به عنوان ندای شنیدنی مطرح است.

 مسئول بسیج رسانه استان یزد یادآور شد : اگر رسالت رسانه های به خوبی انجام گیرد و جبهه رسانه انقلاب اسلامی در مقابل جبهه رسانه‌ای غرب شکل گیرد قطعا ما شاهد پیروزی و توانمندی یپاه اسلام در عرصه بین الملل خواهیم بود و می توانیم به آن روز امیدوار باشیم.

وی ادامه داد : دفتر بسیج رسانه استان  با همین رویکرد و نگاه و استراتژی شکل گرفته و درآینده ای نزدیک با ماهیت بخشی دفاتر بسیج رسانه برای ساماندهی رسانه‌ها در شهرستان‌ها دایر می شود.

این مسئول ازمجموعه اصحاب رسانه به عنوان ذخیره ها و اندوخته‌های انقلاب اسلامی فارغ از هر جبهه و گروه در مسیر انقلاب اسلامی یاد کرد که باید تلاش شود که تمام رسانه‌ها در جبهه رسانه‌ای انقلاب اسلامی به رسالت خود درعرصه تمدن سازی اسلامی عمل کنند.

فعالیت های خبرنگاران شهرستان در پوشش رویدادها ستودنی است

فرماندارمیبد نیزبا تبریک روز خبرنگارگفت: فعالیت های خبرنگاران همراه با ایثار در پوشش رویدادهای شهرستان به خصوص چهل سالگی انقلاب و ثبت جهانی زیلو قابل تقدیر است و به ویژه در حادثه سیل که بعضی از خبرنگاران به عنوان نیروی بسیچ وارد عمل شده و علاوه بر پوشش خبری که به هماهنگی و جمع آوری کمک های مردمی پرداختند.

حسین فلاح درادامه با اشاره به نقد به عنوان موضوعی مهم در کار خبرنگاری افزود:برای ایجاد چرخه‌ای ازنقد ، تبادل آثار و نظرات و اندیشه و تحلیل باید به اطلاع رسانی همراه با نقد وایجاد چالش‌هایی با پیگیری از مسئولین در حوزه خبرنگاری توجه کرد.

وی تصریح کرد: معمولا ما زیاد از نقدها خوشمان نمی آید و اقدامات مثبت را می خواهیم کار خود قلمداد کنیم و از این نظر رسانه ها به خاطر نقدهای انجام شده که گاهی مسئولین ادارات نوعی موضع گیری علیه خود می دانند مظلوم واقع شده ومورد بی مهری قرار می گیرند.

فرماندارمیبد در پاسخ به سوالات و مسائل مطرح شده از سوی خبرنگاران تصریح کرد: با صحیت هایی که سال گذشته در ارتباط با انجمن صنفی شد حداقل با توجه به مراحلی انجام مراحلی که برای تشکیل انجمن صنفی طی شد و باید هماهنگی بین خودتان باشد می توانستید برای گرفتن چند قطعه زمین با پیگیری اقدام کنید.

مشخص کردن شاخص در انتخابات اهمیت دارد

فلاح همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به انتخابات که در پیش رو است مشخص کردن شاخص‌ها اهمیت دارد و باید روحیه همکاری و همیاری در بین ما باشد چون همه در مقام و لباسی وظیفه فراهم کردن رضایت حداکثری مردم را داریم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد هم در این نشست با تبریک روز خبرنگارو گرامیداشت سالروز شهادت شهید صارمی جایگاه رسانه‌ای شهرستان میبد را با توجه به وجود هفت رسانه مکتوب ، 9 پایگاه خبری دارای مجوز و 23 نفر خبرنگاربرترجایگاه خوبی است.

هادی زارع در ادامه تصریح کرد: روزخبرنگار ، به عنوان روزی که سالی یک بار دورهم جمع شدن خبرنگاران را موجب می شود ، روزی خوب برای شنیدن دغدغه های این قشر از جامعه است.

در این نشست با اهدای هدایایی از سوی دفترامام جمعه،فرمانداری ، شهرداری و سپاه ناحیه میبد از خبرنگاران و اهالی رسانه قدردانی شد.

ایرنا