فرمانده نیروی انتظامی میبد گفت: انعکاس واقعیت‌ها با زبان هنر تاثیر ناقذ و بسیارموثری در جوامع داشته و پیشگیری اجتماعی را به دنبال دارد و صداقت و دقت و اخلاص لازمه فعالیت یک خبرنگاراست.

سرهنگ سید طاهر موسوی در نشست با خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار افزود: تامین امنیت سرلوحه اهداف پلیس و تولید اجتماعی است و خبرنگاران نیز از مهمترین ارکان بالا بردن سطح امنیت اجتماعی پایدارهستند که با پلیس همکاری می کنند.

وی تصریح کرد: همکاران ما در سطح شهرستان با دیدگاه و روحیه جهادی فعالیت دارند و انشاءالله ما بتوانیم در این مسیر رو سفید باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی میبد با تشکر از رابط نیروی انتظامی میبد ادامه داد : پلیس با اقتدار با کسانی که بخواهند امنیت جامعه را مخدوش کنند با اقتدار برخورد خواهد و اقتدارهمراه با مهربانی سرلوحه کارپلیس استو آجاد جامعه همکاری خوبی را با پلیس دارند.

انتقادات در در مسیر فعالیت ها و رفع نواقص اهمیت دارد

وی انتقادات را در مسیر فعالیت ها و رفع نواقص و مهیا کردن زمینه برای فعالیت های بیشترموثر شمرد و خاطر نشان کرد:هرچه ارتباط بین پلیس و مطبوعات تقویت شود درسایه آن می توان با اطلاع رسانی اخباربه موفع ، مناسب ، دقیق و هدفمند ا برایبرقراری امنیت تلاش‌های بیشتری انجام داد.

موسوی پرهیز ازحاشیه سازی و نوید امنیت دادن به مردم و خدمت‌رسانی با هدف دلسوزی برای مردم را در انعکاس خبرها مهم شمرد.

وی عمده مشکلات را در حوزه ترافیک دانست که علی رغم هشدار و برگزاری کلاس‌های آموزشی باز هم شاهد حوادث و تصادفات مرگبار هستیم و باید اصحاب رسانه با اطلاع رسانی و آموزش‌هایی  نظیر جا انداختن فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی از روی دادن اتفاق های ناگوارجلوگیری کنند.

فرمانده نیروی انتظامی میبد یادآور شد : مصوبات خوبی در حوزه ترافیک به تصویب رسیده که با اجرایی شدن آنها و مصوبات قبلی اقدامات خوبی درزیر ساخت‌ها انجام می گیرد.

روند افزایشی آمار تصادفات

وی اضافه کرد:آمار تصادفات را در سال 98 نسبت به 97 ، 103 درصد تصادفات جرحی در حوزه درون شهری روند افزایشی چشمگیری داشته همچنین  143 درصد افزایش تعداد مجروحین و 200 درصد نیز افزایش آمار فوتی‌ها را داشته ایم.

این مسئول به برخورد با قاطعیت و جدیت با متخلفین راهنمایی رانندگی برای حفظ جان مردم  که با این هدف خودروها و موتور سیکلت‌های زیادی توقیف شده است ، همچنین سوداگران مواد مخدرکه ناامنی درشهر ایجاد می کنند و باندهایی از آنها متلاشی شده است ،اشاره کرد.

وی همچنین در سرقت دام ،مقاوم سازی و امنیت محل با حصارکشی و داشتن قفل مناسب و پرهیز از رها سازی دام و گماردندن نگهبان مورد اعتماد در محافظت از دام با توحه به دور بودن محل دامداری از محل سکونت دامداردر کاهش سرقت موثر دانست که باید به آن توجه شود.

فرمانده نیروی انتظامی میبد سرقت در میبد را سرقت‌های خرد و با درصدی کم اعلام کرد که مردم با توجه به هشدارهای پلیس در سایه همکاری رسانه های شهرستان می توانند نقش موثری در کاهش آنها داشته باشند.

موسوی د رادامه دربرخورد با جدیت  با مروجین فساد و بی حجابی و نیز آرایشگران و افرادی که تصاویر مستهجن درکانال‌های تلگرامی می گذارند تاکید کرد.

وی همچنین استخدام در نیروی انتظامی میبد درمقاطع تحصیلی دیپلم با 25 سال سن ، لیسانس با 28 سن و فوق لیسانس با 30 سال سن به صورت پیمانی را نیز ذکرکرد که جوانان می توانند همراه با آن خدمت سربازی خود را نیز بگذرانند.

ایرنا