مسابقه شطرنج یک نفر با چند نفر(سیمولتانه) عصر روز جمعه در میبد با حضور 70 نفر شرکت کننده به مناسبت «هفته ولایت و امامت» برگزار شد.

مسئول استعداد‌‌یابی هیئت شطرنج میبد در این ارتباط به ایرنا گفت:مسابقه سیمولتانه یعنی مسابقه همزمان که در ان یک نفر با مجموع افراد شرکت کننده به رقابت می‌پردازد.

حسنعلی جانب اللهی تصریح کرد: افراد شرکت کننده دراین مسابقه که از شهرستان های میبد ، اردکان و زارچ شرکت دارد ، همه حرفه‌ای هستند و مسابقه ذکر شده با هزینه خود هیئت برگزار شده‌است.

حسنعلی جانب اللهی افزود:هیئت شطرنج میبد که تا به حال چندین بار در مسابقات استانی ، کشوری شرکت کرده‌است دارای فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و نیز سایت می‌باشد و همه افراد هیئت به صورت بسیجی وار در کنار هم به فعالیت می‌پردازند.

وی ازمسئولین شهرستان خواست که حامی هیئت شهرستان میبد که بازیکنانی  دارد که تا به حال در سطح کشور مقام آورده‌اند ، باشند.

مسئول استعداد‌یابی هیئت شطرنج میبد از محسن زارع ، طاها دهقانی ، علیخانی ، محمد حسین آقایی ، مرضیه حبیب‌ زاده که تا به حال در مسابقات دبیرستان و دانشگاه‌های استان چند بار مقام آورده است و… که حدود 30 نفر هستند به عنوان بازیکنان حرفه ای تیم شطرنج میبد یاد کرد.

تیم شطرنج میبد 120 نفر بازیکن ثبت شده دارد و از این تعداد حدود 60 نفردر مسابقه سیولتانه یاد شده حضور داشتند.

همچنین عصر دیروز همایش پیاده روی بانوان با حضور بیش از 100 نفر برگزار شد.

رئیس هیئت ورزش همگانی گفت: این همایش به مناسبت «هفته ولایت و امانت» با پیمودن مسیری از ورودی پارک بهاران تا پارک بانوان با حضور چندین نفر از مربیان باشگاه‌ها برگزار شد.

زهره باقرزاده به ورزش فریزبی که بعد از همایش پیاده روی به صورت آموزشی در پارک بانوان برگزار شد ، اشاره کرد و افزود : این ورزش در حال حاضر در بخش ندوشن شهرستان میبد انجام می‌گیرد.

اجرا و آموزش ورزش فریزبی

به گفته مربی ورزش فریزبی ، این ورزش با استفاده از دیسک‌هایی که مخصوص این مسابقه است و سایزهای مختلف دارد به صورت خانوادگی با پرتاب کردن دیسک‌ها به طرف هم که می تواند با حضور دونفر هم باشد و یا تیمی با حضور 7 نفر در هر گروه  با برگزاری مسابقه با رساندن دیسک به دروازه انجام می‌گیرد.

سادات موسوی افزود: این ورزش را همه افراد از سن خردسال تا بزرگسال می‌توانند انجام دهند  اما موقغ بازی باید روش گرفتن فریزبی که سه انگشت در زیر فریزبی و انگشت اشاره در لبه فریزبی و انگشت شصت برای کنترل روی آن قرار می‌گیرند را بدانند.

وی اشاره کرد: منطقه تنگ چناردراستان یزد تیم برتر کشوری در ورزش فریزبی است ، ورزشی که که به تازگی در استان یزد در حال انجام گرفتن است.

مربی ورزش فریزبی با اشاره به اینکه در ندوشن 50 نفر از بچه های خردسال تا بانوان 40 سال آموزش دیده وعضو تیم فریزبی هستند تصریح کرد: به مناسبت عید غدیر و «هفته ولایت و امامت » این ورزش به صورت آموزشی برای آشنا شدن بانوان و دختران و خانواده ها با این ورزش که ورزش مفرحی است در پارک بانوان میبد انجام گرفت.

فریزبی یک بشقاب لبه دار پلاستیکی با ضخامت ۵/۲سانتی متر و قطر ۲۷ سانتی متر است، فریزبی دارای سایز های متفاوتی است که سایز مذکور مورد استفاده در فدراسیون ورزش‌های همگانی ایران است

شهرستان میبد دارای تیم های فعال در رده ورزش های همگانی است.