برای سومین سال متوالی به مناسبت «عید سعیدغدیر خم» جشن ترنم غدیرهمراه با برگزاری مراسم نمادین عقد ازدواج زوج‌های جوان به همت جبهه فرهنگی میبد و با همکاری ادارات و نهادها درامامزاده سید صدرالدین قنبر میبد برگزارشد.

مسئول برگزاری جشن ترنم غدیر و عضو جبهه فرهنگی میبد در این ارتباط گفت: این جشن با همکاری شهرداری ، اداره اوقاف ، دفتر امام جمعه میبد و… با اجرای یکی از مجریان صدا و سیمای مرکز یزد و با حضور کارشناس حوزه خانواده «دکتر محمد حسین فلاح »برگزار شد.

احمد صمدی افزود: این جشن با هدف ترویج ازدواج آسان و تحکیم بنیان خانواده می‌شود و طی آن مراسم نمادین عقد ازدواج زوج‌هایی که به تازگی وبا مهریه کم ازدواج کرده اند ، برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه همه اعضای جبهه فرهنگی دربرگزاری این جشن مشارکت دارند ، ادامه داد : در سال اول برگزاری  جشن ترم غدیر مراسم نمادین عقد ازدواج پنج زوج ، سال دوم   8زوج و امسال نیز مراسم عقد ازدواج سه زوج با حضور پر شوربیش از 2 هزار نفر از مردم میبد برگزارشد.

کارشناس حوزه خانواده در این جشن با شکوه با اجرای یک نمایش از زندگی یک زوج که خود و مجری برنامه و چند نفر ازجوانان آن را اجرا می کردند به بیان آنچه در زندگی باید به رفع مشکلات و سوءتفاهم ها با تفاهم و همدلی بین خود پرداحت ، اشاره کرد.

دکترمحمد حسین فلاح تصریح کرد: بهترین تمرکز که با آن می توان با وسوسه های شیطانی مقابله کرد با نمازخواندن همراه با حضور قلب به دست می‌آید.

وی یادآور شد : خدا با دادن نعمت‌های بسیار به ما سنگ تمام گذاشته و هدف از خلقت ما وزن گرفتن ما در زندگی و به عبارتی آدم شدن و دریافت اسمای الهی مانند ستار بودن ، غفاربودن و… برای نزدیک شدن به خدا است که در بهترین مکان یعنی محیط خانواده با کشیدن رنج‌های زندگی که رنج های مقدسی هستند ، حاصل می شود.

پویش «من نهج البلاغه می‌خوانم»

در حاشیه برگزاری سومین جشن ترنم غدیر درامامزاده سید صدرالدین قنبرپویشی مردمی از نهضت جهانی نهج البلاغه خوانی با عنوان «من نهج البلاغه می‌خوانم»با برپایی ایستگاهی در صحن امامزاده سید الدین قنبر برگزار شد.

به گفته یکی از فعالین در ایستگاه «من نهج البلاغه می‌خوانم» این نهضت در میبد با به راه اندازی پویشی مردمی در فضای مجازی با ایجاد کانالی در این ارتباط دنبال می شود و به افرادی که ثبت‌نام کرده و عضو کانال می شود برگزاری کلاس‌های آموزش نهج البلاغه خوانی اطلاع رسانی می شود و همچنین شیوه های خواندن نهج البلاغه به صورت مجازی آموزش داده می‌شود.

وی افزود: مدیریت این پویش را موسسه قرانی ثقلین عهده داراست و افراد در شاخه های مشخص شده با این موسسه در اجرای پویش همکاری می‌کنند.

سومین جشن ترنم غدیرهمراه با اجرای نمایش ، مداحی ، خواندن اشعارتوسط «دکتر محمد نظری ندوشن » که به تازگی شعری در ارتباط با ازدواج در محضرمقام معظم خوانده‌است ، اجرای مسابقه ، ورزش زورخانه‌ای و…بود.