شهردار میبد گفت: اولین بازارچه روز با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان هزینه آماده سازی اولیه و همچنین 600 هزار تومان برای تاسیسات برق و روشنایی راه اندازی و به صورت تقریبا رایگان در اختیار متولیان قرار گرفت.

علیرضا نقوی درحاشیه مراسم افتتاحیه این بازارچه افزود: محلی که بازارچه در آن راه اندازی شده سالها بدون استفاده بود که با همت شهروندان ، شهرداری ، شورای اسلامی دوره پنجم تجهیزو برای استفاده جمعی از بانوان بانوان فعال در عرصه خوداشغالی با هدف توانمند سازی آنها آماده سازی شد.

وی ادامه داد: بازارچه 21 غرفه دارد که بعضی از آنها به عرضه و فروش مایحتاج شهروندان با قیمتی پایین تر از روز بازار اختصاص داده شده و درتعدادی از غرفه ها نیزبانوان به فروش صنایع دستی و تولیدات خانگی خود می پردازند.

شهردار میبد به افتتاح بازارچه های روز شماره 2 و 3 در نقاط دیگرشهرستان برای دسترسی راحت ترشهروندان به مایحتاج خود بدون واسطه نوید دارد و تصریح کرد : این امر به همکاری و همراهی مسئولین به ویژه درحوزه فرمانداری  و راه و شهرسازی برای اختصاص مکان نیاز دارد.

راه اندازی بازارچه روزموثر در توسعه اشتغال پایدار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی نیز در مجلس برپا شده به مناسبت افتتاح بازارچه گفت: راه اندازی این بازارچه ها برای توسعه اشتغال ، ایجاد درآمد پایداربرای شهرداری و رفاه مردم موثر دانست .

علیرضا ابوالحسنی همچنین از دست اندرکاران در راه اندازی بازارچه تشکر و اظهارامیدواری کرد که از این ظرفیت نهایت استفاده شود.

رئیس شورای شهرمیبد هم طی سخنانی گفت : آنچه دراین بازارچه عرضه شده است اعم از صنایع دستی و نان هایی که عرضه شده پیوند با فرهنگ ما دارد و به این دلیل می تواند رونق بگیرد به شرط آنکه غرفه داران دلسرد نشوند.

حسینعلی فلاح در ادامه نسبت به همراهی ، همکاری و مساعدت به غرفه داران قول مساعد داد و از دست اندرکاران در ایجاد بازارچه نیزتشکرکرد.

این بازارچه دائمی که در یکی از غرفه های آن دار زیلو به پا شده  و همچنین در غرفه های آن محصولات کاربافی ، نان های تنوری پزی ، محصولات لبنی ندوشن ، ترشیجات ، انواع عروسک های بافتنی ، گیاهان دارویی ، صنایع دستی و… عرضه شده ، همراه با برگزاری نمایشگاهی چهار روزه از این محصولات افتتاح شد.