علاقه به سیدالشهدا(ع) محدود به شیعیان نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اظهار امیدواری از اینکه این استان بتواند میزبان شایسته‌ای برای برگزاری هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان و خادمان حسینی باشد گفت: حضور اقلیت‌های مذهبی در اجلاس پیرغلامان نشان از علاقه آنها به سیدالشهدا(ع) است.

احمد ترحمی روز چهارشنبه در آیین افتتاح این اجلاس در میبد یزد با اشاره به حضور برادرانی از اهل سنت، مسیحیان و زرتشتیان در این اجلاس بین المللی، از آنها به عنوان دلدادگان حسینی یاد کرد و حضور آنها را در این اجلاس خیرمقدم گفت.

وی یادآور شد: هفدهمین اجلاس بین‌المللی پیرغلامان با شعار فرهنگ حسینی، الگوی تمدن اسلامی و اراده انقلابی با شرکت بیش از ۷۰۰ نفر از پیرغلامان حسینی از ۳۱ استان و ۲۲ کشور جهان برپا می شود.

وی اظهار داشت: حسینیه ایران افتخار دارد که در آستانه محرم، میزبان پیرغلامان سید و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) باشد و به این میزبانی می بالد.

وی افزود: یزد سرزمینی است که پیشینه چند هزار ساله دارد و در این سرزمین که طبیعت با تنگ چشمی، سبزی و خرمی را از آن دریغ داشته، در و دیوار و بناهای تاریخی آن آکنده از گل های سرسبز و باطراوتی است که حسرت را بر دل کویر می گذارد.

دبیر استانی هفدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی گفت: نیروی انتظامی، سپاه الغدیر استان یزد، شهرداری یزد و میبد، خیران، جامعه مداحان، اصناف و کسبه و … نیز تلاش های بسیاری برای برگزاری باشکوه این اجلاس بین المللی کردند.

ترحمی همچنین از میزبانی مردم خوب و همیشه در صحنه میبد، آیت الله اعرافی امام جمعه میبد و رئیس حوزه های علمیه کشور، فرماندار میبد، نماینده مردم میبد و تفت هم قدردانی کرد.

ترحمی از تمام شرکت کنندگان در این اجلاس خواست تا در مراسم اختتامیه که فردا شب در میدان امیرچخماق برگزار می شود حضور یابند.

اجلاس یاد شده از صبح امروز آغاز و پنجشنبه شب با معرفی پیرغلامان برتر ملی و بین‌المللی پایان می یابد.

ایرنا