امام جمعه میبد گفت: قدرت نظامی ایران در جهان و به خصوص منطقه با توجه به قدرت نرم ایمان ، اخلاق و معرفت ، اتکا به خدا و انسجام نیروهای مسلح و نیز پیشرفت‌های نظامی کشوردر سطح بالایی است.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی روز پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان میبد افزود: قدرت دفاعی مستقل و متکی به خود که ما اکنون به آن دست یافته ایم الهام گیرنده ازدفاع مقدس و به برکت خون شهیدان است که با کمک دانشگاه ، مراکز دانش بنیان و هدایت نیروهای مسلح به این سطح از پیشرفت رسیده‌است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دفاع مقدس قلبی است که به همه زندگی و تاریخ ما خون پمپاژ کرده و حیات می‌دهد ، تصریح کرد: همه ما ، آموزش و پرورش ، دانشگاه‌ها ، ادارات ، ارگان‌ها ، اصناف و همه مردم باید در بزرگداشت پیشگامان دفاع از کشور و آنچه ما را تهدید می‌کرد ، همراهی کرده وآن تجربه ، الگو و معنویت و قدرت که از شهادت و مجاهدت برخاسته را به نسل جدید منتقل کنیم.

امام جمعه میبد همچنین از برگزاری همایش پیرغلامان و نیزعزاداری‌های محرم به صورتی مردمی و نیزازمسئولان شهرستان و استان و دست اندرکاران دربرقراری نظم و امنیت و… مراسم ها قدردانی و اظهارامیدواری کرد برگزاری چنین همایش‌هایی درارتقای فرهنگی ، معنوی و جایگاه شهرستان اثرگذارباشد.

وی همچنین به دنبال ارائه گزارشی که درارتباط با اجرای جشنواره تئاتر استانی داده‌شد ، یادآورشد: توسعه هنرتئاتر به صورتی هدفمند باید مورد توجه باشد و آنچه انجام می شود در خصوص جشنواره مورد تقدیراست و باید تلاش کرد که جشنواره به دور از حواشی نامناسب و با رعایت مسائل ارزشی و معرفتی و با نقش آفرینی نیروهای بومی و به گونه ای رشد دهنده بازیگران بومی و با مشارکت آنها به صورتی جذاب و با محتوای مناسب برگزارشود .

اعرافی همچنین به دنبال ارائه گزارشی که در ارتباط با نام اردوگاه دانش آموزی که به نام «آیت الله خامنه ای» بوده است خواست تا اصلاح نام و نصب تابلو به گونه ای که بوده و نشان دهنده کلیت اردوگاه هست صورت گیرد ، همچنین در مورد تغییر نام مدرسه شهید زاهدی ، اینکه نام شهید زاهدی به عنوان اولین شهید شهرستان میبد بر سر در مدارس میبد باشد را قطعی دانست.

امام جمعه میبد همینطورمورد توجه قرار دادن موضوعات مرتبط به طلاق را نیز متذکر شد وافزود: طلاق دراسلام به عنوان آخرین راه و زمانی که هیچ راهی برای زندگی کردن نیست گذاشته‌شده ، اما در جایی که به خصوص فرزندان طلاق که آسیب پذیر هستند ، حاصل آن است امری نکوهیده است و باید این موضوع در اتاق فکر با حضور بهزیستی ، آموزش و پرورش ، مشاورخانواده و نماینده فرمانداری مورد توجه و بررسی قرارداد.

فرمانده سپاه میبد نیزدر این نشست با برشمردن برنامه‌های پیش بینی شده برای هفته دفاع مقدس گفت: سعی بر این است که با توجه به در پیش رو بودن اربعین حسینی پیاده روی خانوادگی برنامه ریزی شده برای هفته دفاع مقدس با اهدای جوایز و کمک هزینه‌هایی که می‌شود ، رنگ و بوی اربعینی داشته‌باشد.

مصطفی بهشتی افزود: همچنین یک سری برنامه های محوری درمساجد به صورت هفت روز، هفت شب ، هفت برنامه در هفت محله با حضور راویان و مداحان و پرچم گنبد امام حسین(ع) اجرا می‌شود .

به گفته رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد دراین نشست جشنواره تئاترهمراه با برگزاری برنامه‌های ترویج کتابخوانی با محوریت سبک زندگی اسلامی، پخش کلیپ های سبک زندگی اسلامی و نیز کلیپ های معرفی شهر، حضور خبرنگاران استان درمیبد و… خواهد‌بود.

رئیس اداره بهزیستی میبد نیز به انجام یک کار پژوهشی با همکاری اورژانس اجتماعی که در حوزه طلاق و بررسی جامعه شناختی مسئله طلاق با مورد بررسی قراردادن 302 پرونده از میان 2 هزار و 500 پرونده طلاق در میبد انجام شده وبه مدت 6 ماه زمان برده است اشاره کرد.

در این نشست رونمایی از طرح پژوهشی طلاق تحت عنوان « بررسی جامعه شناختی و عوامل موثر بر طلاق زوجین » انجام گرفت ، همچنین توضیحاتی در ارتباط با المان گذاری و نصب تصاویر شهدا در محلات ، بر سر خانه شهدا و در گلزارها به گونه‌ای که معرف شهدا و رشادت‌های آنها به عنوان آبروی محلات و شهرباشد ، داده‌شد.