همایش تخصصی آرایشگران مرد در میبد برگزارشد

همایش تخصصی آرایشگران مرد با حضور 250 نفر آرایشگراز شهرهای استان یزد و چندین شهر کشوردرمیبد برگزارشد.

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت درارتباط با برگزاری این همایش گفت: این همایش آموزشی با بیش از دویست نفر از آرایشگران متبحر از سراسر کشور حضور داشتند در سالن همایش های کریاس پالاس برگزار شد و در طول برگزاری این دورهُ اموزشی مسئولین میبد با حضور در این سمینار به آرایشگران خوش آمد گفتند.

حجت الله خلیلی افزود: این آموزشهای دوره ای که در استان‌های مختلف برگزار می‌‌گردد برای اولین بار به همت ومدیریت اتحادیهُ آرایشگران مردانهُ میبد وبا حفظ شئونات اسلامی  برگزارشد.

رئیس اتحادیه آرایش و پیرایش میبدهم گفت : این همایش با هدف بالا بردن کیفیت کار و افزایش درآمد آرایشگران میبد و نیز گردهمایی آرایشگران به صورتی مطلوب و با استقبالی خوب از طرف آرایشگران یزدی و نیز شهرهای دیگر کشور برگزار شده است.

عبدالحمید نوری افزود: تکرار این همایش که باید با تنوع دادن به آموزش‌ها همراه باشد سطح کار آرایشگری که یک هنر است را ارتقا می‌دهد. 

وی تصریح کرد: آموزش‌ها هم باید با توجه به فرهنگ ما ، آموزش‌های روز ایرانی وهمچنین جهانی مورد پسند ایرانی باشد.

برگزارکننده این همایش نیزگفت : تا به حال سمینارهای زیادی با همکاری اتحادیه بانوان در یزد برگزار شده و الان نیز دومین سمینار آرایشگران مرد استان در میبد با حضور مدرسین کشوری برگزارمی‌شود.

جمیل دهقان در ادامه با تشکراز همکاری اتاق اصاف واتحادیه آرایشگران میبد هدف همایش را پیشرفت آرایشگری استان یزد عنوان کرد و بر ایرانی بودن مدل های آرایشگری که درسمینار آموزش داده می‌شود ، تاکید کرد.

در این همایش ازعباس دهقانی فیروزآبادی پیش کسوت آرایشگران میبد که ازسن 20 سالگی به مدت 40 سال به ارایشگری پرداخته و حدود 14 تا 15 نفر را نیز آموزش داده و 2 فرزندش نیز حرفه او را دنبال کرده اند ، تجلیل شد.

97 آرایشگاه مردانه و 98 آرایشگاه زنانه پروانه دار درمیبد فعال است و حدود 40 آرایشگاه دیگر نیزمتقاضی گرفتن پروانه هستند.