همزمان با روز اول مهر زنگ بازگشایی مدارس طی مراسمی به صورت نمادین درآموزشگاه بازسازی شده شهدای یخدان میبد نواخته شد.

فرماندار میبد دراین مراسم خطاب به دانش اموزان گفت : امروز بهترین روززندگی شما است و در این روزها که مصادف با هفته دفاع مقدس می‌باشد باید نام و یاد شهدا و امام شهدا  و کسانی که برای ما خدمت کرده‌اند و به خصوص شهدا که برای دفاع از وطن از همه زندگی خود گذشتند تا ما در اسایش زندگی کنیم را گرامی داریم.

حسین فلاح در ادامه ازخیرین در بازسازی مدرسه شهدای یخدان تشکر کرد و افزود: با همراهی همه خیرین ساخت بنای این مدرسه با توجه به قولی که داده‌شد به اتمام رسید.

وی همچنین با اشاره به موفقیت‌های دانش آموزان میبدی درکنکور امسال که به خصوص در رشته پزشکی که این شهرستان 30 پذیرفته شده رشته پزشکی دارد ، تصریح کرد:موفقیت دانش آموزان درگرو تلاش والدین و معلمان مدارس ابتدایی از سال اول پایه‌ریزی می‌شود.

فرماندار میبد آمار بالای تصادفات را نیز یادآور شد و از خانواده‌ها و معلمان خواست تا نحوه تردد و رفت و آمد را به بچه ها یاد دهند و در این زمینه فرهنگ سازی کنند.

رئیس آموزش و پرورش میبد نیربا گرامیداشت زنگ مهر و مقاومت و نیز با یاد ازهمه خیرین و معلمان فقید ، از همه خیرین محله یخدان در ساخت آموزشگاه شهدای یخدان و نیز حضورشان در مدرسه در شروع سال تحصیلی قدردانی کرد.

حدود 22 هزار و 600 دانش آموز سال تحصیلی جدید را در مدارس میبد شروع کردند.