رئیس آموزش و پرورش میبد گفت: از 480 دانش آموز یتیم ، 270 نفر آنها بی بضاعت هستند و حدود 260 دانش آموز طلاق هم در بین دانش آموزان نیاز به حمایت دارند.

محسن موحدی فرد روز چهارشنبه در مراسم جشن عاطفه‌ها که به صورت نمادین در دبیرستان فاطمیه مهرجرد برگزار شد ، افزود: تعداد زیادی دانش ‌موز هم هستند که خانواده‌های آنها با سیلی صورت خود را قرمز نگه می‌دارند ولی با تلاش های انجام شده در تابستان امسال توسط نیروهای ستادی آموزش و پرورش و دفتر امام جمعه سعی شد همه دانش‌آموزان امکانات اولیه برای شروع سال تحصیلی را داشته‌باشند.

وی درادامه با تشکر از کادر علمی و مدیریت دبیرستان فاطمیه مهرجرد خاطرنشان کرد: علی رغم اینکه این دبیرستان ، دبیرستان خاص نیست اما با رتبه های بالای علمی دانش‌آموزان در سایه تلاش های خودشان و دبیران تمام ویژگی‌های دبیرستان خاص را دارد.

فرماندارمیبد نیزگفت: دانش‌آموزان آینده‌سازان کشورهستند ، دانش‌آموزان میبد تا به حال تلاش کرده‌اند که این شهرستان در عرصه علمی به خوبی بدرخشد.

حسین فلاح افزود: به برکت تلاش‌های همگی اعم از کادر اداری آموزش و پرورش ، معلمان و خانواده ها موفقیت‌هایی را در کنکور امسال شاهد بودیم که واقعا ستودنی است.

وی با اظهار امیدواری به موفقیت روزافزون دانش اموزان خاطر نشان کرد: در کنار درس خواندن باید به عقلانیت در رفتار هم توجه داشت و با بالا بردن آستانه صبر در مقابل ناراحتی‌های پیش آمده برخورد کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی میبد نیز در حاشیه این مراسم به ایرنا گفت: سال گذشته 150 میلیون تومان با برگزاری جشن عاطفه ها جمع آوری شد و امسال نیز برنامه حمایت از دانش آموزان از شهریور ماه شروع شده و تا به روز  در جهت فرهنگ‌سازی نیکوکاری اجرا شد.

حسین زین‌الدینی دانش آموزان را سفیران نیکوکاری برای ترویج این فرهنگ نیکوکاری در بین خانواده‌ها عنوان کرد و افزود 350 دانش آموز زیر چتر حمایتی کمیته امداد امام خمینی قرار دارند و با پویش خوبی که به راه افتاد سال تحصیلی را به راحتی شروع کردند.

به گفته معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش میبد کمک‌های جمع آوری درهر مدرسه ای از  140 مدرسه میبد برای دانش آموزان بی بضاعت درهمان مدرسه هزینه خواهد شد.