فرمانده نیروی انتظامی میبد گفت: علی رغم اینکه همه هم وغم نیروی انتظامی کاهش تصادفات رانندگی است اما با این وجود در طول یک سال گذشته « مهر ماه 97 تا مهر ماه 98» آمار فوتی تصادفات رانندگی میبد رشد 86 درصدی را نشان می‌دهد.

سرهنگ سید طاهر موسوی روز شنبه در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی وانتظامی میبد به مناسبت هفته ناجا با شعار«پلیس هوشمند، امین مردم» با گرامیداشت این هفته افزود: در طول این مدت ازمجموع 440 فقره تصادف حدود 13 نفر فوت شده‌اند ، همچنین یک هزار و 63 مورد تصادفات خسارتی در سطح شهرستان گزارش شده که عمدتا برخورد راکبین موتورسیکلت با عابران پیاده بوده‌است.

وی با عنوان کردن توقیف 2 هزار و 400 دستگاه موتور سیکلت با هدف پیشگیری از سوار موتورسیکلت شدن افراد کم سن و سال ، عمده دلیل تصادفات را عدم رعایت حق تقدم ، سرعت‌های بالا وغیرمجاز ، عدم رعایت فاصله طولی و خلاف جهت و عدم توجه به جلو ذکر کرد و استفاده از کلاه ایمنی را خواستار شد.

فرمانده انتظامی میبد با برشمردن اقدامات نیروهای انتظامی میبد در طول یک‌سال گذشته ادامه داد: در حوزه پیشگیری از جرم آموزش های همگانی به ویژه در مناطق جرم خیزدنبال شده‌است ، همچنین با دستگیری سارقان احشام ، طلاحات ، سیم های کابل ، دکل های ایرانسل و…برخورد با آنها صورت گرفته‌است.

موسوی به دستگیری 146 نفر از قاچاقچیان مواد مخدر و نیز 43 نفر از قاچاقچیان در حوزه‌های دیگر هم اشاره کرد که دراین ارتباط اجناس قاچاق با برآورد  ارزش ریالی 2 میلیارد و 370 میلیون تومان از انها کشف شده است.

فرمانده انتظامی میبد همچنین به 397 پرونده جرائم اقتصادی تشکیل شده در شهرستان اشاره کرد که دراین خصوص نیز کشف 45 درصد وقایع کشف شده و 32 نفر از جاعلان که اقدام به کلاهبرداری کرده‌اند دستگیر شده‌اند.

این مسئول به لزوم توجه به سرقت های سایبری اشاره  و ازهمکاری دادگستری شهرستان با نیروی انتظامی در مقابله با فساد اخلاقی برای برقرار کردن امنیت اخلاقی نیز یاد کرد.

موسوی همینطوربا اشاره به دستگیری  723 نفر از اتباع خارجی که جرائمی را مرتکب شده‌اند ،مجموع پرونده های تشکیل شده در یک سال گذشته را پنج هزار و 606 پرونده درحوزه‌های گوناگون عنوان کرد که نسبت به یکسال مشابه سال قبل هشت درصد کاهش داشته است.

امام جمعه موقت میبد نیز گفت : در سایه امنیتی که به دست نیروهای انتظامی فراهم می شود، اقتصاد پویا، مشارکت مردم وسرمایه گذاری در همه عرصه‌ها محقق می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد اعرافی افزود: اهمیت نیروی انتظامی را باید در مهم بودن امنیت اجتماعی برای جامعه دانست ، همان اندازه که امنیت برای یک ملت و کشور مهم است هم اندازه باید برای حافظان امنیت کشور و ناموس مملکت اهمیت داد.

وی یادآورشد: کار نیروهای انتظامی کار مهم و حساسی است ، امنیت کشور چه اخلاقی و چه اجتماعی و چه مدنی از یکی از پایه‌ها و عناصر مهم برای ترقی یک کشور است و این نیروها باید قدر و ارزش خود را بدانند.

امام جمعه موقت میبد در ادامه تصریح کرد: دشمنان توطئه‌های زیادی مانند دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی در اوایل پیروزی انقلاب ، شروع کردن جنگ تحمیلی علیه ایران اسلامی و… را برای از بین بردن امنیت در کشور ما در 40 سال بعد از انقلاب انجام دادند.

وی تاکید کرد: وظیفه همه ما پاس داشتن ارزش‌ها و کوشیدن در حفظ و استمرار آنها است.

اعرافی ادامه داد: امروز دشمن با ترویج مواد مخدر و بی بند وباری ، فساد و فحشا و… به دنبال ایجاد ناامنی و زدودن امنیت درمنطقه است و اگر امنیت گرفته‌شود کشورهای اسلامی دیگر نمی‌توانند حرف اول را بزنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: شما نیروهای انتظامی مجاهدان فی سبیل الله و مظهر اقتدارنظام هستید و باید مظهر مهربانی و رافت و رحمت اسلامی و خوب مدارا کردن با مردم باشید.

فرماندار میبد نیز در این مراسم ازتلاش‌های ویژه پرسنل ونیروهای انتظامی میبد در همه عرصه های امنیت ، راهبر، مبارزه با مواد مخدر و…قدردانی کرد و افزود: در سایه این تلاشها است که ما در امنیت و آسایش که مقدمه توسعه در حوزه های مختلف اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و… است ، به سر می بریم.

نیروی انتظامی میبد 11 شهید را تقدیم نیروی انتظامی کرده است.