مرگ فلش ادوبی تأیید شد / خداحافظ فایل‌های پرخطر

 کمپانی ادوبی/Adobe با کشتن رسمی فلش/ Flash نام ادوبی فلش را به Animate تغییر داد. به گزارش خبرآنلاین، این کمپانی در تصمیمی تاریخی با کشتن فلش، اعلام کرد اچ تی ام ال 5 که استاندارد ساخت وب‌سایت است را جایگزین فایل‌های فلش خود برای کارهای گرافیکی، انیمیشنی و ویدئویی می‌کند. سال‌ها بود که فایل‌های تبلیغاتی، […]

 کمپانی ادوبی/Adobe با کشتن رسمی فلش/ Flash نام ادوبی فلش را به Animate تغییر داد.

به گزارش خبرآنلاین، این کمپانی در تصمیمی تاریخی با کشتن فلش، اعلام کرد اچ تی ام ال 5 که استاندارد ساخت وب‌سایت است را جایگزین فایل‌های فلش خود برای کارهای گرافیکی، انیمیشنی و ویدئویی می‌کند.

سال‌ها بود که فایل‌های تبلیغاتی، گیم و ویدئویی تحت فرمت فلش روی مرورگرهای وب وجود داشته است و هرچند مرگ رسمی فلش توسط ادوبی اعلام‌شده است اما سال‌ها طول خواهد کشید تا این فرمت کلاً از روی وب محو شود.

امنیت پایین، باطری خوری و نابود شدن پرفورمنس سیستم؛ ازجمله دلایل اصلی است که فایل‌های فلش نتوانست در بازار زنده بماند و با آغاز ناامن اعلام کردن فلش توسط استیو جابز مدیر وقت اپل، آهنگ مرگ این فرمت نواخته شد و در سال 2011 نیز فلش روی موبایل‌ها لغو شد و بعداً مایکروسافت، موزیلا و گوگل اعلام کردند پلاگین مربوط به فلش را از روی مرورگرهای خود حذف می‌کنند.

از ابتدای امسال نیز یوتیوب نمایش فایل‌های ویدئویی را با استاندارد اچ تی ام ال 5 آغاز کرد.

ابزارهای مربوط به فلش زین پس تحت برند AN/ Animate به کار خود ادامه خواهد داد.