مسوولان از حضور زنان در عرصه های ورزشی حمایت می کنند

استاندار یزد گفت: مسوولان مدافع حضور فعال دختران و بانوان در بخش‌های مختلف اجتماع به خصوص در رشته‌های ورزشی هستند و از آن حمایت می‌کنند.

محمدعلی طالبی عصر سه‌شنبه در نشست شورای عالی ورزش استان که با رعایت نکات بهداشتی در سالن کوثر استانداری برگزار شد، افزود: با همه سختی‌هایی که زنان و دختران ورزشکار یزد با آن روبرو هستند،  در رشته‌های مختلف کشور حضور دارند.

وی تصریح کرد: جامعه زنان یزد مدیون ورزشکارانی است که در رشته‌های مختلف در عرصه های مختلف ورزش حضور فعالی دارند و باید این روحیه که موضوعی مهم است همواره در استان رو به گسترش است ، مسوولان هم حمایت خود را برای جامعه هدف انجام ‌دهند.

استاندار یزد تصریح کرد: بانوان ورزشکار باید بیش از آقایان مورد حمایت قرار گیرند و امکانات مورد نیاز در تمامی جوانب برای توسعه و ارتقای ورزش در استان فراهم شود و تاکنون بر حسب ضرورت تلاش ها و اقداماتی انجام شد، باید گسترش یابد.

وی ادامه داد: با وجود همه مشکلات و تنگناهایی که برای حضور بانوان در ورزش وجود دارد با این وجود زمینه برای مشارکت بیشتر آنان فراهم است و این حضور موجب موفقیت در سایر عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی است و دولت همواره بسترساز این عرصه است و برای توسعه آن حمایت می‌کند.

این مسوول اظهار کرد: دولت با همه وجود با همکاری سایر بخش‌ها برای حل مسایل و مطالبات جامعه بانوان ورزشکار از هیچ کوششی دریغ نمی کند، همچنان با همت و همراهی مسوولان برای توسعه و ارتقای ورزشکاران رسالت خود را انجام می‌دهد.

نیمی از جامعه ورزشی استان یزد متشکل از بانوان است

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: حدود نیمی از جامعه زیرپوشش رشته‌های مختلف را بانوان ورزشکار تشکیل می‌دهد و در این راستا در تمامی هیات‌های  استان، نایب رییس بانوان مشخص شده و وظایف برای پیگیری و کمک به توسعه ورزش صورت می‌گیرد.

مسعود شریعتی اظهار کرد: برای توسعه بیشتر و فرهنگ‌سازی ورزش بانوان تاکنون با همکاری مسوولان و همت هیات‌ها و ورزشکاران اقدامات خوبی به عمل آمد و به خاطر ظرفیت‌های موجود باید روز به روز شاهد ارتقای آن در استان بود.

در پایان این نشست با لوح و تندیس از تعدادی از مدال‌آوران و قهرمانان ورزشی یزد در بخش بانوان قدردانی شد.

استان یزد ۶۲ هزار ورزشکار سازمان یافته دارد که در ۷۴ هیات ورزشی مشغول فعالیت هستند.

ایرنا