همکاری مسوولان و خیرین میبد در مدرسه‌سازی مثال زدنی است

فرماندار میبد گفت: مسوولان آموزش و پرورش و خیرین شهرستان با هماهنگی و همکاری مثال زدنی تا کنون اقدامات و فعالیت‌های بزرگ و ارزشمندی انجام داده و زمینه و شرایط جذب اعتبارات دولتی برای مدرسه‌سازی و ساخت و ساز فضاهای فرهنگی را فراهم آورده‌اند.

حسین فلاح روز سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس آموزش و پرورش میبد افزود: ادامه این هماهنگی و هم صدایی‌ها با محوریت امام جمعه میبد ، انجام کارهای بزرگی در آینده را نیز رقم می‌زند.

وی در ادامه تصریح کرد: اقدامات ارزشمند آموزش و پرورش شهرستان تاکنون فراتر از مدرسه سازی و ارتقای رتبه علمی دانش‌آموزان  ، توجه داشتن به تزکیه و تهذیب و تربیت دانش آموزان بوده و همچنان تداوم دارد.

فرماندار میبد همچنین اقدامات ارزشمند مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد را ستود که در زمان خدمت خود در میبد بسیار پیگیر انجام امور بوده و علی رغم داشتن مشکلات جسمی و بیماری به سبب جانباز بودن ، ساعت‌های فراغت و ورزش خود را به جابه جا کردن آجر و کمک کردن در ساخت و ساز پروژه های تعریف شده می‌پرداخت.

موفقیت کشور در گرو اجرایی کردن سند تحول بنیادین نظام آموزشی و بیانیه گام دوم است

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی نیز با ستودن تلاش‌های آموزش و پرورش میبد در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری گفت: موفقیت کشور در گرو  توجه داشتن و اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و همچنین بیانیه گام دوم است.

سید جلیل میرمحمدی افزود: به خصوص در حوزه آموزش و پرورش عمل به محورهای بیانیه گام دوم به ویژه دین محوری و معنویت و عمق بخشی دین باوری در جامعه اهمیت دارد.

وی درادامه با شاره به اینکه باید پژوهش محوری و تحقیق نیز مورد توجه آموزش و پرورش برای رسیدن به بالندگی و پیشرفت باشد ، تغییر سبک زندگی و سپردن کار به دست جوانان توانمند و احیای موقوفات و استفاده از ظرفیت آنها برای اختصاص دادن به کارهای فرهنگی را نیز یادآورشد.

مدرسه سازی با همکاری مسوولان و خیرین

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد نیز با تقدیر از امام جمعه و مسوولان و خیرین  شهرستان که زمینه انجام اقدامات ارزشمند فرهنگی به ویژه مدرسه سازی را فراهم آورده‌اند ، گزارشی از فعالیت‌های انجام شده و چشم انداز آینده داد.

محسن موحدی فرد همچنین به عملی کردن توصیه‌های امام جمعه میبد و اجرای بخش‌های مهمی از سند تحول بنیادین و بیانیه گام دوم توسط آموزش و پرورش شهرستان اشاره کرد.

20 توصیه امام جمعه میبد به مسوولان آموزش و پرورش

همچنین در این مراسم پیام حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی امام جمعه شامل 20 توصیه خوانده شد.

توجه به خدا محوری در پرورش نسل آینده ، تعامل و همکاری ، داشتن روح مقاومت و همگرایی ، برنامه ریزی برای تقویت و تحکیم مبانی و اصول تربیت دینی و مذهبی و اخلاقی و اجتماعی ، ارزیابی و بازنگری اقدامات گذشته و بهره گیری از دانش و فناوری و خرد جمعی نخبگان و مربیان و مدیران و حوزویان و افراد صاحب اندیشه و جهادی در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش از جمله این توصیه‌ها بود.

همچنین امام جمعه میبد توجه به جایگاه و منزلت و معیشت و نقش معلمان و تلاش برای جذب بهترین نیروها و فراهم بهترین شرایط برای فعالیت آنها ، تقویت انجمن اولیا و مربیان را نیز در پیام خود مورد تاکید قرار داد.

در این مراسم محمدرضا کارگر به عنوان رییس آموزش و پرورش میبد معرفی و از خدمات ارزشمند محسن موحدی فرد که از تاریخ 28 آبان ماه سال 92 تا کنون سکاندار آموزش و پرورش شهرستان شده بود ، تقدیر شد.

ایرنا