13.5 میلیارد تومان تسهیلات توسط صندوق کارآفرین امید میبد پرداخت شد

مدیر صندوق کارآفرینی امید میبد گفت: 13 میلیارد تومان و 500 میلیون تومان تسهیلات در سال 99 به 464 نفر در حوزه اشتغالزایی روستایی و کمک به صنف‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و دچار مشکل و سازمانهای دارای تفاهم نامه با صندوق پرداخت شد.

احمد مقیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین تسهیلات در حوزه اشتغال روستایی پرداخت شده ، همچنین با پیگیری‌های امام جمعه میبد پنج میلیارد تومان تسهیلات نیز به صنف‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا کمک شد.

وی ادامه داد: تسهیلاتی نیز به دنبال انعقاد تفاهم نامه با سازمان‌هایی مانند  سازمان زندان‌ها ، نوسازی مدارس ، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، حمل و نقل برون شهری ، فنی حرفه‌ای و ورزش و جوانان پرداخت گردیده‌است.

مدیر صدندوق کارآفرینی امید میبد در ادامه یادآور شد: با توجه به شیوع ویروس کرونا ، 300 میلیون تومان نیز به کارگاههای تولید محصولات شوینده و بهداشتی و تجهیزات پزشکی ارایه شد.

وی اظهار کرد: به دنبال گرفتن آمار سفالگران ، تسهیلاتی نیز تا کنون به 9 نفر از سفالگران دارای مشکل در زمینه نو سازی تجهیزات و تهیه لوازم کار داده شد ، همچنین از زمان ثبت شهر میبد به عنوان شهر جهانی زیلو  تا آخر سال 99 ، 145 نفر از زیلوبافان از صندوق کارآفرین امید تسهیلات گرفته‌اند.

مقیمی مجموع تسهیلات پرداختی زیلو را چهار میلیارد و 570 میلیون تومان عنوان کرد که در ارتباط با بافت ، تهیه و توزیع نخ ،  ساخت ادوات و دستگاه زیلو با توجه نوع مجوز کارگاه و افراد شاغل در کارگاه‌ها به افراد و صاحبان کارگاه‌ها و شرکت‌ها داده شده‌است.

وی ادامه داد: مقرر شده که در ارتباط با خرید زیلو نیز حدود یک میلیارد تسهیلات اختصاص داده شود که با اجرای آن به هر نفر خریدار فرش زیلو ، پنج میلیون تومان تسهیلات داده ‌شود و این میزان تسهیلات نیز به حساب فروشنده واریز ‌گردد.

ای مسوول تسهیلات موردی به دیگر رشته‌های صنایع صنایع مانند میناکاری و همچنین اجرای طرح‌های «روستای بدون بیکار» و «هر روستا ، یک محصول» را نیز یادآور شد که به دنبال آن  به روستاهایی که تولید محصول خاص دارند  ، تسهیلات مورد نیاز داده می‌شود.

وی بازپرداخت تسهیلات را با توجه میزان تسهیلات پرداخت شده  و نوع تفاهم نامه ، سه تا هفت سال عنوان کرد.

صندوق کارآفرین امید در میبد از سال 85 تا به حال فعال است ، این صندوق تا قبل از سال 92 به عنوان صندوق مهر امام رضا فعالیت داشته‌است.