جشن تکلیف سیاسی دختران در میبد برگزار شد

جشن تکلیف سیاسی دختران با عنوان «دلارام» با حضور مسوولان و دختران رای اولی در میبد برگزار شد.

فرماندار میبد در این مراسم نقش دختران امروز و مادران آینده را بسیار تاثیر گذار در سرنوشت مثبت و منفی یک خانواده و یک کشور و جامعه خواند و گفت: علی رغم اینکه در کسب مدارح علمی رتبه‌های بسیار خوبی را کسب کرده و از 23 سال گذشته تاکنون رتبه اول کنکور در کشور را داشته‌ایم ، آموزش تربیت اجتماعی توسط مادران به دختران نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

حسین فلاح افزود: منظور از تربیت اجتماعی احترام به بزرگترها ، رعایت مستحب‌ها و انجام ندادن موارد مکروه ، دوستدار ورزش بودن ، تحصیل همراه با ورزش و حضور فعال در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی است.

وی با قدردانی از همکاری و برنامه اجرا شده ، تصریح کرد: هر شهروند باید با آگاهی در انتخابات ریاست جمهوری در سطح کلان و همچنین انتخابات شوراهای اسلامی شهر شرکت کرده و با انتخاب افراد دلسوز به حال منافع شهر و دارای روحیه همکاری و تعامل و مراوده با مردم و مسوولان  در سرنوشت سیاسی و اجتماعی جامعه خود سهیم باشد.

فرماندار میبد خاطرنشان کرد: شرکت در انتخابات 28 خرداد ، علی‌رغم مشکلات و کمبودهای اقتصادی نشان دهنده دوست داشتن کشور و اقتدار میهن اسلامی است.

کارشناس و مشاورخانواده نیز در این مراسم با یادآور شدن اهمیت رای دادن و انتخاب افراد اصلح گفت: نارضایتی خود را باید با شرکت در انتخابات و  تغییر وضع موجود با انتخاب افراد از روی آگاهی نشان دهیم.

احمد آبایی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران با حضور مردم در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی در سرتاسر دنیا تاثیر گذار شده و از آن گذشته با رای دادن و انجام وظیفه شرعی و سیاسی و اجتماعی خود می‌توانیم افق‌های بسیار روشنی در جلوی چشمان خود بگشاییم و زمینه ساز ظهور امام زمان (عج) شویم.

پروین امینیان نیز فرمانده حوزه مقاومت بسیج خدیجه کبری میبد نیز در گفت و گو با خبرنگاران هدف از برگزاری این برنامه با اجرای مولودی ، نمایش و مسابقه و سرودخوانی را جلب مشارکت حداکثری و سهیم کردن رای اولی‌ها در سرنوشت خودشان عنوان کرد.

حدود ۵۰ پایگاه مقاومت بسیج در میبد در زیرمجموعه پنج حوزه برادران و ۲ حوزه خواهران فعالیت دارد و مرکز این شهرستان ۱۰۶ هزار نفری  در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.