جشن کرامت ویژه کودکان و نوجوانان بهزیستی میبد برگزار شد

جشن کرامت ویژه کودکان و نوجوانان 8 تا 14 سال زیرپوشش اداره بهزیستی میبد با مشارکت مراکز مثبت زندگی شهرستان و با حضور مسوولان برگزار شد.

فرماندار میبد روزپنجشنبه در این مراسم سرزندگی و روحیه شاد و با انگیزه بچه‌ها را ستود و از پدران و مادران هم خواست تا علی رغم وجود سختی‌های زندگی و گرفتاری‌های اقتصادی نسبت به نشاط فرزندان خود و حفظ روحیه شاداب آنها توجه داشته‌باشند.

 حسین فلاح بچه‌ها را نیز به قدردانی از تلاش و زحمات پدران و مادران برای تامین رفاه زندگی توصیه کرد و اظهار کرد: پدران و مادران هر چه در توان داشته‌باشند برای رفاه و آسایش فرزندان انجام می‌دهند و گاهی برآورده کردن نیازهایی  در خانواده  از توانشان خارج است.

وی ادامه داد: شما بچه‌ها اگر زندگی سختی در کنار پدر و مادر خود می‌گذرانید ، باید بدانید بر اساس تجربه کسانی که در خانواده پدری و مادری خود زندگی سختی را گذرانده‌اند ، توانسته‌اند با استفاده از فرصت‌ها و همراه هم درس خواندن و کار کردن افراد موفقی  در جامعه شوند.

فرماندار میبد در ادامه خواستار مشارکت حداکثری مردم پای صندوقهای رای در روز 28 خرداد شد ، علی رغم مشکلات و تنگناهایی که در جامعه وجود دارد و بیشترین علت آنها نیز در کنار کم کاری‌ها مرتبط با به هم خوردن معادله‌های اقتصادی در سایه سخت ترین‌های تحریم‌های اعمال شده بر کشور است.

تدارک برنامه‌های متنوع با هدف ایجاد نشاط

رییس اداره بهزیستی نیز در این مراسم از برگزاری جشن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با همکاری مراکز مثبت زندگی قدردانی کرد و به دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده مانند جشن‌های تکلیف ، مسابقات قرآنی ویژه معلولان و خانواده‌ها و برگزاری اردوها اشاره کرد که با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا نسبت به سالهای قبل به صورت محدودتر و کمتر اجرا می‌شود.  

سید محسن فلاح با اشاره به آماده شدن و راه اندازی مجتمع رفاهی فرهنگی بهزیستی تا یک ماه آینده و اختصاص آن به  برگزاری اردوها ، توجه به مشکلات روحی و روانی و تامین نشاط در جامعه را مهم عنوان و درگیر کردن خانواده‌ها در این ارتباط را یادآور شد.

به گفته راضیه دهقانی مسوول برگزاری این جشن یک گروه فرهنگی به نام «آوای کویر» به صورت خیری برنامه‌های جشن را اجرا کردند.

مراکز مثبت زندگی دنبال کننده اهداف سازمان بهزیستی در کمک به نیازمندان و معلولان و اقشار آسیب دیده هستند و بعد از ۲۰ سال به موجب بند چهار ماده ۲۶  قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که طی آن سازمان بهزیستی صادر کننده  ۱۳ مجوز فعالیت حمایتی است ، راه اندازی شده‌اند. 

چهار مرکز مثبت زندگی بر اساس جمعیت و محل سکونت مددجویان در چهار محله شهیدیه ، بشنیغان ، فیروزآباد و ده آباد راه‌اندازی شده‌اند و به مددجویان محله و یک تا سه محله‌ هم‌جوار ارایه خدمات دارند.

۳ هزار و ۵۰۰ نفر معلولین جسمی حرکتی ،ذهنی ، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن تحت پوشش اداره بهزیستی میبد هستند. 

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.