مسوولان میبد از معلولان سید عیادت کردند

مسوولان یکی از مراکز مثبت زندگی بهزیستی میبد ازمعلولان سید عیادت و فضای خانه‌های آنها را متبرک به عطر پرچم رضوی با حضور یکی از خادمیاران شهرستان کردند.

اجرای این برنامه معنوی که با گذر از کوچه پس کوچه‌های قدیمی محله فیروزآباد انجام  شد و صحنه‌هایی از عشق به امام هشتم شیعیان حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) را آفرید.

مادر سالمند که روزگار زندگی خود را به پای بزرگ کردن فرزندان معلول سپری کرده و هم اکنون نیز در سن سالمندی در کنار آنها زندگی می‌کند ، دست بر پرچم متبرک حرم رضوی کشید و اشک از دیدگانش جاری شد .

همچنین از مادران مددجوی دیگری نیز عیادت شد که می خواستند در این روز زائر حرم رضوی باشند و با دیدن خادمیار رضوی حامل پرچم متبرک حرم چشمانشان آه دوری از معشوق خود کشیدند و صدای گریه آنها با آهنگ «شاه پناهم بده» همراه شد.

عیادت از سه معلول میبدی عیادت  بود و  خادمیار و همراهان آماده رفتن به آخرین قرار خود بودند که با زیلوباف نابینای میبدی غلامرضا صباغی روبرو شدند ، اشک از دیدگان نابینای وی چکید و از آنها خواست که میزبانشان شود.

وی که هنوز هم بر تار و پود زیلو نقش عشق می‌اندازد ، خوشحالی خود را از دیدن پرچم حرم رضوی با در آغوش کشیدن خادمیار و همراهانش ابراز و چشمانش را متبرک به پرچم حرم معشوق کرد.  

اجرای برنامه عیادت با همکاری مرکز مثبت زندگی شماره ۱۰۷۱۳ میبد

مسوول مرکز مثبت زندگی شماره ۱۰۷۱۳ میبد در حاشیه این بازدید در گفت و گو با ایرنا  تعداد پرونده های زیر پوشش این مرکز را ۴۰۰ فقره از مددجویان اداره بهزیستی شهرستان در محله‌های فیروزآباد ، محمودآباد ، سعیدی و شهرک امام جعفر صادق (ع) عنوان کرد.

راضیه دهقانی ادامه داد: این مرکز انجام دهنده ۲۲ فعالیت بهزیستی است و بازدید امروز نیز با هدف عیادت از سیدان معلول  انجام گرفت.

مراکز مثبت زندگی دنبال کننده اهداف سازمان بهزیستی در کمک به نیازمندان و معلولان و اقشار آسیب دیده کشور است و بعد از ۲۰ سال به موجب بند چهار ماده ۲۶  قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که طی آن سازمان بهزیستی صادر کننده  ۱۳ مجوز فعالیت حمایتی است ، راه اندازی شد.

چهار مرکز مثبت زندگی بر اساس جمعیت و محل سکونت مددجویان در چهار محله شهیدیه ، بَشنیغان ، فیروزآباد و ده آباد راه‌اندازی شد و به مددجویان محله و یک تا سه محله‌ هم‌جوار خدمات ارایه می دهد.

سه هزار و ۵۰۰ نفر معلول جسمی حرکتی ،ذهنی ، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن تحت پوشش اداره بهزیستی میبد هستند. مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.