خادمیاران رضوی از معلولان ضایعه نخاعی میبد عیادت کردند

خادمیاران رضوی و مسوولان یکی از مراکز مثبت زندگی میبد با عیادت از سه نفر از معلولان ضایعه نخاعی در محله‌های بفروییه و امیرآباد این شهرستان فضای معنوی توسل به امام رضا (ع) را در خانه‌های آنها برپا کردند.

همزمان با سالروز تولد امام رضا (ع) با حضور یکی از خادمیاران حامل پرچم رضوی  از معلولان سید در محله فیروزآباد عیادت شد و روز چهارشنبه نیز با حضور تعدادی از خامیاران رضوی سر و روی معلولان ضایعه نخاعی به عطر وجود پرچم حرم هشتمین امام شیعیان عطرآگین شد.

معلولان ضایعه نخاعی یاد شده هر یک به مدت چند سال است که دچار معلولیت شده و در بستر بیماری به سر می‌برند و پدر و مادر و اطرافیان نیز اندوهناک بیماری آنها هستند.

مادران و پدران بیماران با چشمانی گریان سلامتی فرزند خود را از امام رضا(ع) می طلبیدند ، مادری به استقبال خادمیاران آمد و از اینکه آنها به عیادت فرزندش آمده‌اند قدردانی می‌کرد و مرتب خوش آمد می‌گفت.

برنامه عیادت از بیماران ضایعه نخاعی با همکاری مرکز مثبت زندگی 6565 برگزار شد.

عیادت از معلولان با همکاری مرکز مثبت زندگی 6565

مسوول این مرکز وابسته به موسسه خیری کارساز بنده نواز زیر مجموعه  اداره بهزیستی  در گفت و گو با ایرنا  و گفت: مرکز مثبت زندگی 6565 به 354 مددجوی اداره بهزیستی دارای پرونده در در محله‌های ده‌آباد، بفروییه ، حسن‌آباد و قسمت‌هایی از محله‌های یخدان  و مهرجرد خدمات مختلف تعریف شده فعالیت‌های اداره بهزیستی ارایه می‌دهد.

مهدیه فرجی هدف از اجرای این برنامه را فراهم فضای معنوی توسل به امام رضا (ع) برای بیمارانی عنوان کرد که چند سال است نتوانسته‌اند به زیارت حرم آن حضرت بروند.

وی در ادامه ممنوعیت مسافرت به عنوان یکی از دستورالعمل‌های بهداشتی جلوگیری از شیوع کرونا  را نیز یادآور شد و گفت : گذشته از این موضوع بیماران ضایعه نخاعی شرایط و وضعیتی دارند که امکان مسافرت برای آنها کمتر فراهم است.

مراکز مثبت زندگی دنبال کننده اهداف سازمان بهزیستی در کمک به نیازمندان و معلولان و اقشار آسیب دیده کشور است و بعد از ۲۰ سال به موجب بند چهار ماده ۲۶  قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که طی آن سازمان بهزیستی صادر کننده  ۱۳ مجوز فعالیت حمایتی است ، راه اندازی شد.

چهار مرکز مثبت زندگی بر اساس جمعیت و محل سکونت مددجویان در چهار محله شهیدیه ، بَشنیغان ، فیروزآباد و ده آباد راه‌اندازی شد و به مددجویان محله و یک تا سه محله‌ هم‌جوار خدمات ارایه می دهد.

سه هزار و ۵۰۰ نفر معلول جسمی حرکتی ،ذهنی ، نابینا، ناشنوا و روانی مزمن تحت پوشش اداره بهزیستی میبد هستند.

بیش از 700 خامیار حرم رضوی ارایه خدمت به مردم درحوزه‌های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، خیری ، خدماتی ، ارتباطات و خبر و درمانی و سایر حوزه‌ها هستند.

مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.