مسوولان طرح‌های عملیاتی مدیریت مهاجرت را به فرمانداری ارسال کنند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد با اشاره به ضرورت همکاری ادارات شهرستان در اجرای برنامه‌های مشترک از مسوولان دستگاههای اداری خواست تا طرح‌ها و برنامه‌های عملیاتی خود مرتبط با موضوع مدیریت مهاجرت را برای بررسی به فرمانداری ارسال نمایند.

رسول نصیری در هشتمین نشست مدیریت مهاجرت افزود: بحث مدیریت مهاجرت در شهرستان به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته و علاوه بر به روز رسانی طرح ساماندهی مهاجرت برنامه‌های عملیاتی برای اجرا در بازه زمانی کوتاه مدت و بلند مدت نیز پیش بینی شده‌است.

وی در ادامه تعیین اولویت‌های شهرستان در سال جاری و نیز تاکید آیت الله اعرافی امام جمعه ، فرماندار و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی بر اجرای دقیق اولویت ها را یادآور شد.

نصیری اضافه کرد: مدیریت فرهنگی و اجتماعی محله محور یکی از اولویت‌ها و برنامه‌هایی است که به زودی با مشارکت و تقسیم کار بین سمن‌ها، کانون‌های فرهنگی هنری هیئت‌های مذهبی انجمن اولیا و مربیان مجمع مشاورین شهرستان، ائمه جماعات ، ادارات و نهادها و سایر گروههای اثر گذار اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین منشور هنجارها و ارزش‌های فرهنگی و بومی شهرستان میبد با محوریت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و صاحب نظران این حوزه در حال تدوین می‌باشد که به زودی منتشر می‌گردد .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری میبد گفت: چندین طرح پژوهشی مطالعاتی و آموزشی برای بررسی تبعات و آسیب های ناشی از مهاجرت و نیز شناسایی راههای تقویت جامعه پذیری و احساس تعلق به ارزش های بومی تعریف شده که پس از نهایی شدن در دستور کار اجرایی شدن قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد : اجرای برنامه‌های متعددی نیز با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرستان پیگیری شده که از جمله آنها طرح ارمغان در قالب اجرای برنامه‌های آموزشی برای کارگران صنایع با استفاده از روحانیون مجرب توسط بنیاد صیانت از خانواده است.

این مسوول افزود: با اجرای طرح یاد شده آموزش‌هایی مرتبط با موضوع‌های خانواده ، دینی ، اعتقادی ، سبک زندگی ، تربیت فرزند و مشاوره‌های حقوقی در شیفت‌های تعدادی از کارخانجات ارایه می‌شود.

وی به برگزاری دوره‌های آموزشی برای زوجین جوان ، انجام اقدامات لازم به منظور افزایش سلامت روان جامعه و نیز کاهش آسیب های ناشی از بحران کرونا ، اعطای تسهیلات قرض الحسنه برای ایجاد اشتغال خانگی به زوجه، تسهیلات قرض‌الحسنه به زوجین جوان اشاره کرد که در نتیجه این فعالیت‌ها شاهد افزایش ۲۳ درصدی ازدواج و نیز کاهش 2 و  سه دهم درصدی طلاق در سال 99 بودیم.

سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار میبد  همچنین یادآور شد : طرح‌ها و برنامه‌های مدیریت مهاجرت در شهرستان با محوریت فرمانداری و با استفاده از ظرفیت نخبگان، اساتید دانشگاهی، روحانیون،‌ صاحب نظران، سمن‌ها ، اعضای اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی تهیه شده و پس از تصویب در شورای فرهنگ عمومی اطلاع رسانی و اجرا می‌شود.

مرکز ۱۰6 هزار نفری شهرستان میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.   

روابط عمومی فرمانداری میبد

ایرنا