شروع ساخت یک مدرسه در مهمانشهر زمین

کلنگ ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در مهمانشهر میبد با حضور مسوولان استان و شهرستان بر زمین زده شد و همراه با آن پنج پروژه عمرانی نیز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

عملیات احداث یک مدرسه در مهمانشهر میبد آغاز شد و همراه با آن از پنج پروژه با حضور مسوولان استان و شهرستان بهره‌برداری شد.

استاندار یزد در مراسم کلنگ زنی مدرسه یاد شده گفت: برای کاهش آسیب‌های مهاجرت به فراهم آوردن شرایط لازم برای زیست آنها نیاز است و بر این اساس سه مهمانشهر به صورت متمرکز در استان یزد در شهرهای میبد ، اردکان و تفت احداث شده که خدمات را به مهاجرین ارایه می‌دهند.

محمدعلی طالبی افزود: خدمات دیگری هم مانند خدمات آموزشی ، بهداشتی با احداث مدرسه و مراکز بهداشتی و درمانی و کمک‌هایی دیگر درمکان‌هایی که جمعیت قابل توجهی از اتباع حضور دارند مانند یزد در حال انجام است.

وی ادامه داد: با توجه به باور نظام در حمایت از مهاجرین و پناهندگان کارهای خوبی مانند تحصیل دانش آموزان اتباع در کشور است و به گونه‌ای عمل شده که بازمانده از تحصیل در قشر اتباع و پناهدگان نداشته باشیم و حتی در استان یزد به شناسایی بی‌سوادان  و سواد دار کردن آنها نیز اقدام شد.

طالبی گفت: اگر بتوانیم با گسترش این نوع خدمات جامعه پذیری اتباع را افزایش داده و از نظر فرهنگی به نقطه‌ای برسیم که شکاف‌ها و مشکلات حضور آنها را از بین ببریم به راحتی می توان از ظرفیتها و نقاط قوت آنها بهره ببریم و به رشد و توسعه محل سکونتی که ساکن هستند،  کمک کنیم.

فرماندار میبد هم از خیر ساخت مدرسه در مهمانشهر میبد که حد و مرز جامعه بشری برایش معنا نداشته  قدردادنی کرد و ساکنان مهمانشهر را نیز هموطنان ایرانی خواند که کمک کننده در بسیاری از حوزه‌ها در شهر هستند.  

مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری یزد هم در این مراسم گفت: امروز در کنار شروع احداث مدرسه در مهانشهر پنج پروژه شامل نگهبانی و اصلاح شبکه آب رسانی ، پایش تصویری مهمانشهر ، تقویت شبکه روشنایی و جدولگذاری بلوار و معابر نیز با هزینه کرد حدود یک میلیاردتومان در چند ماه گذشته بهرهبرداری می‌شود.

سعید پرویزی درادامه ساخت مدرسه را یادآور شد که به همت دکتر رشیقی خیر میبدی به صورت 6 کلاسه و برای اولین بار در کشور برای اتباع در دست ساخت است.