مسوولان میبد ملزم به همکاری با مشاور و مجری طرح جامع شدند

رییس دادگستری میبد گفت: مسوولان این شهرستان که با مشاور و مجری طرح جامع شهر در مهلت قانونی همکاری نکنند و سبب ایجاد مشکلات برای مردم شوند ، علیه آنها به دلیل انجام ندادن وظایف قانونی با توجه به دستورالعمل‌های قضایی اعلام جرم می‌شود. علیرضا حسین بیکی در حاشیه برگزاری نشست حقوق بیت المال در […]

رییس دادگستری میبد گفت: مسوولان این شهرستان که با مشاور و مجری طرح جامع شهر در مهلت قانونی همکاری نکنند و سبب ایجاد مشکلات برای مردم شوند ، علیه آنها به دلیل انجام ندادن وظایف قانونی با توجه به دستورالعمل‌های قضایی اعلام جرم می‌شود.

علیرضا حسین بیکی در حاشیه برگزاری نشست حقوق بیت المال در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح جامع شهر یک طرح جامع بلند مدت برای ساماندهی وضعیت شهرها ، نحوه استفاده از اراضی و منطقه بندی حوزه های مسکونی ، صنعتی ، اداری و کشاورزی به تصویب می‌رسد.

وی ادامه داد: طرح جامع میبد بعد از چندین سال به تصویب رسید و با این وجود باز دارای نواقصی بود و بعد از مدت کوتاهی پیشنهاد تصویب طرح جامع جدید شد و از طریق فرمانداری به مسوولان اداره های شهرستان ابلاغ شد همکاری لازم را با مشاور و طراح طرح و مسوول مربوطه انجام دهند که متاسفانه همکاری نشده‌است.

رییس دادگستری شهرستان میبد در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه به طول کشیدن تصویب طرح جامع قبلی و نواقص آن پس از تصویب مشکلات زیادی را برای ایجاد و موجب تشکیل پرونده هایی در دادگستری نیز شده بود که برای پیشگیری از وقوع  جرم و حفظ حقوق بیت‌المال نشست امروز را با دعوت از همه مسوولان اداره‌ها و نهادهای فعال در حوزه زمین برگزار شد.

وی افزود: طی برگزاری نشست به همه اداره ها و نهادها تذکر داده شد برای ارایه پیشنهادهای خود برای تعیین حریم و محدوده شهر و تشکیل جلسه و پاسخگویی به مشاور و طراح طرح جامع در وقت تعیین شده همکاری کنند.

حسین بیکی افزود: همچنین مقرر شد تا فرماندار شهر نیز برای تعیین حریم روستاهای واقع شده در محدوده شهر که موجب مشکلات و اختلاف‌های زیاد برای مردم شده بود ، اقدامات لازم را انجام  دهد.

وی همچنین اظهار کرد: طرح جامع آماده برای ارایه با توجه به واقعی شدن کاربری‌های تعیین شده در محدوده شهر ، حذف مواردی مانند شهرکهای صنعتی که نباید در حریم شهر قرار گیرد و وارد شدن شهرکهایی که باید در حریم قرار گیرد ، طرح خوبی به نظر می‌رسد.

این مسوول در مورد تعیین مرز بین میبد و اردکان گفت : با توجه به اینکه طرح جامعی که قرار است تصویب شود باید با نقشه‌های تفکیک سیاسی منطبق باشد ، مقرر شد فرماندار میبد با توجه به نقشه‌های موجود ابلاغ شده محدوده را مشخص کند تا بر سر این موضوع  کمتر ایجاد مشکل شود وگرنه مشکل اساسی بر سر عدم ابلاغ مرزهای سیاسی همچنان پابرجا می‌ماند.

میبد شامل سه بخش میبد ، ندوشن و بفروییه است و جمعیت 106 هزار نفری این شهرستان در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.