شهر بفروییه نیازمند تعیین حریم کارهای عمرانی است

فرماندار میبد گفت: شهر بفروییه این شهرستان با ۱۰ هزار نفر جمعیت به تعیین حریم برای دستیابی به جایگاه بهتر در تخصیص اعتبار شهرداری برای فعالیت های عمرانی و رفع مشکلات مرتبط و سایر موارد نیاز دارد. حسین فلاح در نشست بررسی زمین و مسکن شهر بفروییه میبد افزود: این شهر و مزرعه بیده مجموعه‌ای […]

فرماندار میبد گفت: شهر بفروییه این شهرستان با ۱۰ هزار نفر جمعیت به تعیین حریم برای دستیابی به جایگاه بهتر در تخصیص اعتبار شهرداری برای فعالیت های عمرانی و رفع مشکلات مرتبط و سایر موارد نیاز دارد.

حسین فلاح در نشست بررسی زمین و مسکن شهر بفروییه میبد افزود: این شهر و مزرعه بیده مجموعه‌ای دارای شورای پنج نفره هستند و با تعیین حریم وضعیت بهتری پیدا می‌کنند.

وی درادامه تعیین حریم روستاهای میبد را نیز خواستار شد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی هم خواست مزرعه بیده از محدوده شهر میبد جدا شود و شخصیت حقوقی مستقل پیدا کند و مشکل چندین ساله آن رفع شود.

سید جلیل میرمحمدی همچنین از بنیاد مسکن خواست برای اختصاص زمینهایی که در اختیار دارند و تبدیل آن به زمین مسکونی  و ارایه به طرح ملی مسکن به پای کار بیایند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد هم در این نشست گفت: در طرح جامع تصویب شده در دوره قبل روستای مزرعه بیده در محدوده شهر میبد قرار گرفته‌است و ساکنان آن نمی‌دانند پروانه ساختمان خود را از شهرداری میبد یا شورای روستا اخذ کنند و برای رفع این مشکل یا باید کد روستایی حذف و تقسیمات کشوری اصلاح شود و یا باید محدوده شهر میبد اصلاح و محدوده روستا از آن خارج شود.

علیرضا قربانیان یادآور شد: محدوده مزرعه بیده در حریم میبد است و خود مزرعه بیده در محدوده است.   

رضا یادگاری مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد هم در این نشست لزوم تعیین حریم برای شهر بفروییه که طرح هادی برای آن تهیه شده را یادآور شد و به ارایه راهکار برای حل آن و تعیین مرز آن پرداخت.

در نشست اختصاص 6 هکتار و 2 دهم زمین به طرح اقدام طرح ملی مسکن در بفروییه ، اختصاص زمین به اورژانس و آتشنشانی و انبار شهرداری بفروییه  و افزایش فضای سبز و تغییر کاربری زمین‌های این شهر بررسی شد.

میبد شامل سه بخش میبد ، ندوشن و بفروییه است و جمعیت 106 هزار نفری این شهرستان در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

ایرنا