مشکلات صنایع میبد بررسی شد

مشکلات صنایع میبد با حضور تعدادی از فعالان این حوزه ، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و مسوولان استان و شهرستان بررسی شد.

مشکلات صنایع میبد با حضور تعدادی از فعالان این حوزه ، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و مسوولان استان و شهرستان بررسی شد.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی در نشست برگزار شده گفت: احداث کارخانه ها و صنعتی شهرستان علی رغم فواید اشتغالزایی و رونق اقتصادی آسیب‍‌هایی چون آلودگی هوا  و اشتغال افراد غیربومی و آمیختگی فرهنگ‌ها را نیز برای شهر به دنبال داشته‌است.

سید جلیل میرمحمدی در ادامه خواستار بررسی ارزش افزوده‌ای که صنایع باید برای شهر داشته باشند ، شد و از صاحبان کارخانجات و خیرین بخش صنعت نیز خواست تا همکاری بیشتری برای مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی داشته باشند.

همچنین مدیرکل محیط زیست استان یزد نیز با ارایه گزارشی از آلایندگی صنایع در استان یزد گفت: صاحبان صنایع میبد در ارتباط با آلایندگی همکاری کردند و میزان آلایندگی هوا به مقدار قابل توجهی نسبت به سال 99 کاهش یافته‌است.

در این نشست صاحبان صنایع خواستار کاهش تعرفه گاز شدند و همچنین خواستار حمایت مسوولان را در ارتباط با موضوع مهاجرین و آسیب‌های که مردم آن را پیامد صنعتی شدن شهر می دانند ، شدند ، همچنین به حمایت‌های خیرین صنعت در ارتباط با ساخت و تجهیز و بازسازی مدارس و تامین بسته‌های معیشتی و کمک به افراد بی بضاعت و تامین هزینه درمان بیماران نیازمند به کمک اشاره شد.

یکی از فعالان حوزه صنعت میبد نیز از مردم و مسوولان گلایه کرد که چرا احداث کارخانه‌ها را مضر به حال شهر عنوان کرده و سعی در ندادن مجوز به حوزه صنعت فقط برای میبد دارند.

وی گفت: اگر قرار است پایشی برای صنعت میبد انجام شود باید برای همه شهرها انجام شود.

یک هزار و ۵۰۰ شرکت تولیدی و کارخانه در شهرستان میبد فعال است که از این تعداد ۳۵۲ واحد آن در شهرک صنعتی جهان آباد و  ۷۱ واحد در ناحیه شمس آباد دایر شده است.