روز جهانی خیاط چه روزی است؟

روزهای زیادی در سال به مناسبتهای مختلف و برای گرامیداشت تلاشها و فعالیتهای انجام شده در حوزه‌های گوناگون نامگذاری شده است ، روز 21 آذر را هم مردم در فضای مجازی به عنوان روز خیاط تبریک گفته‌اند و این در حالی است که اطلاعات دقیقی دراین ارتباط در دسترس نیست.

روزهای زیادی در سال به مناسبتهای مختلف و برای گرامیداشت تلاشها و فعالیتهای انجام شده در حوزه‌های گوناگون نامگذاری شده است ، روز ۲۱ آذر را هم مردم در فضای مجازی به عنوان روز خیاط تبریک گفته‌اند و این در حالی است که اطلاعات دقیقی دراین ارتباط در دسترس نیست.

خیاطی به عنوان یکی از قدیمی‌ترین هنرها ، هنری است که با انواع هنرهای قلاب  دروزی ، عروسک دوزی ، پرده‌دوزی ، دوحت سرویس آشپزخانه مرتبط است و با این حال اغلب کسانی که انواع لباسهای مردانه و زنانه را می دوزند به خیاط معروف هستند.

خیاط هنرمندی است که زیبایی می‌آفریند و برای قامت افراد لباسهای زیبا می‍‌‌دوزند ، همچنین هنر دستش فضای اتاقهای یک خانه و در کل فضای خانه‌ها را آراسته و زیبا می‌کند ، حتی مکانهای برگزاری مراسم های مختلف نیز شاهد نمود هنر خیاطی هستیم که حاصل ذوق و سلیقه و تلاش خیاطان ماهر است .

روز جهانی خیاط بر همه خیاطان به خصوص بانوان خیاطی که زیر مجموعه منوی مشاغل خانگی پایگاه خبری بام میبد نامشان ثبت شده است ، مبارک باد.

خانم‌ها فاطمه خبازان ، مریم لوکی و خانم شیخی فعال در دوحت سرویس آشپزخانه  ، ندا دهقانی فعال در دوخت انواع لباس ، اعظم دهقانی  فعال در دوخت انواع عروسک نمدی ، ناهید دهقانی سازنده عروسک های بارانوس و خانم جعفری فعال در سیسمونی  و سرویس عروس روز جهانی خیاط بر همه شما مبارک.