10 دقیقه ورزش در روز سلامت شما را تقویت می کند

اضافه کردن تنها 10 دقیقه ورزش در روز می تواند فواید سلامتی قابل توجهی را برای شما به همراه داشته باشد.

اضافه کردن تنها 10 دقیقه ورزش در روز می تواند فواید سلامتی قابل توجهی را برای شما به همراه داشته باشد.

اغلب مردم از ساعت‌های زندگی خود زمان کمتری را به  ورزش اختصاص می دهند و  با این حال تقریباً هر کسی می تواند 10 دقیقه در روز برای ورزش کردن فرصت داشته باشد.

10 دقیقه ورزش در طول هر روز به صورت مداوم موجب می شود که ما در طول سال ساعتهای زیادی را به ورزش کردن  بگذرانیم .

محققان می گویند پرداختن به ورزش در هنگامی که سن رو به افزایش است اهمیت بیشتری دارد و اثرات پیری را کاهش دهد.

ورزش کردن موجب  طولانی شدن عمر شده و می تواند از ما در برابر اثرات فیزیکی طبیعی پیری محافظت کند ، فشار خون، قند خون و سطح کلسترول را کاهش می دهد و همچنین می تواند به ما کمک کند بهتر بخوابیم و خلق و خوی ما، حس خوب بودن و کیفیت زندگی را بهبود ببخشد.

به خصوص ورزش منظم ضروری است و فواید سلامتی فوق العاده ای دارد، ورزش منظم عملاً برای هر سیستم اندامی در بدن ما مفید است.

به گفته کارشناسان شما باید نوعی از ورزش را انتخاب کنید که به بهترین وجه متناسب با برنامه شما باشد ، همچنین می توانید ورزش کردن با مدت زمان کم شروع کنید و به مرور زمان آن را افزایش دهید.

کارهای ساده ای مانند رفتن از پله ها به جای آسانسور، گرفتن چند تماس کاری در حین پیاده روی، و در صورت امکان، برنامه ریزی چند استراحت 5 تا 10 دقیقه ای در روز برای انجام برخی تمرینات ساده مانند دویدن می تواند به شما کمک کند فعالیت خود را به اندازه کافی افزایش دهید و از مزایایی بهره مند شوید که به عملکرد مطلوب بدن شما کمک می کند و موجب می‌شود طول عمر بهتری داشته باشد.

به گفته کارشناسان در دهه 30 زندگی، همه ما شروع به تجربه سطحی از کاهش عضلانی مرتبط با افزایش سن به نام «سارکوپنی» می کنیم و اگر روزانه فعال باشیم، کمتر از دست می دهیم، اما اگر غیرفعال باشیم به طور متوسط ​​3 تا 5 درصد از توده عضلانی خود را در هر دهه از دست می دهیم.

حفظ توده عضلانی سالم برای سن ما جهت جلوگیری از زمین خوردن و بدن ناسالم و همچنین افزایش کیفیت زندگی و طول عمر کلیدی است و بسیار اهمیت دارد.

منبع : healthline.com