معرفی مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت نگین پاسارگاد

رکت تجهیز صنعت نگین پاسارگاد به عنوان نخستین مرکز تحقیقاتی در زمینه ماشین آلات و تجهیزات نفت و گاز، پس از بررسی کارشناسی و کسب امتیازات لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۱۳۹۸ آغاز کرد.

شرکت تجهیز صنعت نگین پاسارگاد به عنوان نخستین مرکز تحقیقاتی در زمینه ماشین آلات و تجهیزات نفت و گاز، پس از بررسی کارشناسی و کسب امتیازات لازم از وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت خود را به صورت رسمی از سال ۱۳۹۸ آغاز کرد.

به گزارش بام میبد و به نقل از تجهیز نیوز سید فخرالدین طاهرزاده موسویان مدیر عامل این شرکت در این خصوص گفت: این شرکت به منظور کمک به گسترش تولید کالاها و خدمات رقابت پذیر در عرصه های نوین و پیشتاز فناوری و بهبود بهره وری صنایع نفت گاز و پتروشیمی آغاز به فعالیت کرد .

وی ادامه داد : با توجه به وجود صنایع و شرکت های مختلف فعال در حوزه نفت گاز و پتروشیمی در استان خوزستان میتوان با افزایش کمی و کیفی آموزش ها، کالای با کیفیت و با قدرت رقابت پذیری بالاتری تولید کرد .

طاهرزاده موسویان با اشاره به این‌که صنعت نفت مؤثرترین و بزرگ‌ترین صنعت فعال در ایران است، تصریح کرد: این صنعت از حیث اقتصادی، سیاسی و امنیت ملی در کشور جایگاه ویژه‎ای دارد و در حوزه تأمین تجهیزات مورد نیاز این صنعت در بخش بالادستی، تحقیق و توسعه با همکاری سازندگان اجتناب‎ناپذیر است.

وی همچنین اظهار کرد: کاهش هزینه های صنعت نفت به عنوان موتور محرکه اقتصاد کشور، انتقال و توسعه فناوری، رفع نیازهای فوری و ضروری صنعت نفت با شرایط مطلوب حتی در شرایط تحریم، رشد درون‌زای اقتصاد ملی و توسعه بازارهای صادراتی، از دلایل اصلی اهمیت توسعه صنعت ساخت داخل تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت کشور است.

مهندس طاهرزاده موسویان درادامه خاطرنشان کرد: بر این اساس مرکز پژوهش های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت نگین پاسارگاد جهت تقویت صنایع فعال در حوزه نفت گاز و پتروشیمی از تمامی شرکت ها و صنایع فعال در این حوزه دعوت مینماید تا با عضویت در این مرکز ضمن ارتقای توان علمی و پژوهشی خود نسبت به توسعه دیگر صنایع نیز گام موثری برداشته تا در آینده ای نه چندان دور در تمامی زمینه های ساخت و تولید قطعات و تجهیزات صنعتی در صنایع نفت گاز و پتروشیمی به خودکفایی برسیم.

مهندس طاهرزاده در پایان خدمات این شرکت را به شرح ذیل اعلام کرد :

ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه مدیریت و بهبود کیفیت

ارئه خدمات فروش و بازاریابی

ارائه خدمات تبلیغات و برند سازی

انجام خدمات فنی و مهندسی در زمینه های نفت گاز و پتروشیمی

طراحی و ساخت قطعات یدکی در صنایع نفت گاز پتروشیمی حفاری و فولاد

ساخت تجهیزات انتقال قدرت چرخ دنده ها چرخ زنجیر پولی، کوپلینگ و …

طراحی و ساخت و تعمیر انواع گیربکس های ساده و پیچیده

طراحی و ساخت انواع قطعات استاندارد شامل پیچ، مهره، فنر، خار و …

خدمات مشاوره ای در زمینه ساخت قطعات صنعتی بر اساس نیاز مشتری

خدمات مشاوره و صدور انواع استاندارد و ایزو خدمات آموزشی و پژوهشی و برگزاری همایش ها و سمینار های علمی و تخصصی در حوزه های فنی و مهندسی و مدیریت

مرکز پژوهش‌های صنعتی و معدنی تجهیز صنعت نگین پاسارگاد