نمایشگاه بزرگ اقتصاد مقاومتی با عنوان « پویش و رویش» عصر روز دوشنبه با به نمایش گذاشتن محصولات تولید و فرآوری شده به دست بانوان هنرمند و کارآفرین به مناسبت هفته بسیج و ولادت حضرت زینب (س) در عمارت سنتی و زیبای جمالی‌ها گشایش یافت.

نمایشگاه بزرگ اقتصاد مقاومتی با عنوان « پویش و رویش» عصر روز دوشنبه با به نمایش گذاشتن محصولات تولید و فرآوری شده به دست بانوان هنرمند و کارآفرین به مناسبت هفته بسیج و ولادت حضرت زینب (س) در عمارت سنتی و زیبای جمالی‌ها گشایش یافت.

این نمایشگاه با حضور حجت الاسلام فاضلی رییس دفتر امام جمعه میبد ، سید جمال سجادی پور فرماندار ، مجید بهارستانی شهردار ،اعضای شورای اسلامی شهر ، سرهنگ مصطفی بهشتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ، حجت الاسلام حسین عزیز مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه میبد ، مجید زارعی مسئول بسیج سازندگی ، حسین زین الدینی رییس کمیته امداد امام خمینی و سید احمد علایی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان افتتاح شد.

مسئول بسیج سازندگی حوزه مقاومت خدیجه کبری در این ارتباط گفت: نمایشگاه اقتصاد مقاومتی پویش و رویش با هدف حمایت از بانوان در حوزه مشاغل خانگی نمایشگاه پویش و رویش با همکاری بسیج سازندگی میبد و حوزه مقاومت بسیج خدیجه کبری با حضور ۳۶  نفر از بانوان هنرمند میبد و اردکان دایر شده‌است .

شهناز کریمی همچنین از انواع محصولات کاربافی،مینا کاری ،نمک های چشم زخم ، پوشاک، بدلیجات،رزینی، سمنو , سبد بافی، سنگ های قیمتی، روبان دوزی، سمنو و گل و گیاه نام برد که به عنوان دست آوردهای بانوان در حوزه مشاغل خانگی در این نمایشگاه به معرض نمایش و فروش گذاشته شده‌است.

به گزارش پایگاه خبری بام میبد محصولات به نمایش گذاشته در نمایشگاه اقتصاد مقاومتی پویش و رویش حاصل هنر ، ذوق ، خلاقیت و تلاش و پشتکار بانوان هنرمند و توانمند است ، آنها با گره زدن نخ های رنگارنگ به عنوان پود به دور تارهای چله استوار شده بر دستگاه پارچه‌ها و زیلوهایی زیبا بافته‌اند و دست بافته‌های چشم نواز خود را در نمایشگاه پویش و رویش به معرض نمایش و فروش گذاشته‌اند.

همچنین انوع محصولات ارایه شده شامل سمنو ، انواع سبزیجات خشک ، ترشیجات ، انواع روغن‌های به دست آمده از دانه های روغنی ، تزئینات روبان دوزی ، انواع گل و گیاه ، لباس نوزاد و کودک ، انواع شمع ، محصولات تزئینی بتنی  ، نمک چشم زخم‌های زیبا و سفالهای میناکاری شده که همه محصول هنر دستان و تلاش بانوان هنرمند برای کمک به اقتصاد خانواده هستند هر بازدید کننده نمایشگاه را به توقف برای دیدن محصولات و پرس و سوال در مورد آنها وا می دارد.

انواع اجناس و محصولات شامل محصولات تبدیلی و تکمیلی ، لباس ، مغزیجات ، کیف و سفال ، زبیل های زیبا و پارچه‌های چادری مشکی نیز با قیمت مناسب و مقرون به صرفه عرضه شده‌است .

نمایشگاه بزرگ اقتصاد مقاومتی پویش و رویش از تاریخ ۷ آذر تا ۱۲ آذر به مدت ۶ روز از ساعت ۱۶ تا ۲۱ و ۳۰ دقیقه در محل عمارت سنتی جمالی‌ها واقع در محله فیروزآباد جنب درمانگاه هاشم دهقانی برای بازدید عموم مردم دایر است.