دکتر کمال دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی : ما می توانیم شهرستان میبد را پایگاهی جهت تولید پنل های خورشیدی و احداث پروژه هایی مشابه آن در کشور گردانیم .

بام میبد : نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در مراسم احداث فاز اول بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور در شهرستان میبد با اشاره به برق و انرژی خورشیدی که تا چندی پیش به این شدت مورد اهتمام نبود ، بیان کرد : در حال حاضر کشورهایی چون آلمان و چین در این صنعت پیشرو هستند و می توانند سرمشق باشند و برای توسعه این انرژی در کشور ما کمک نمایند .

وی افزود : ما یک مزیت نسبی برای ایجاد چنین پروژه هایی در استان یزد داریم ، زیرا  به محیط زیست لطمه نمی زند و علاوه بر آن  از انرژی خورشیدی در اینجا به فراوانی می توانیم استفاده کنیم ، زمین های زیادی وجود دارد که شاید به کار دیگری جز این مورد نیاید .

دهقانی تاکید نمود : ما باید در استان یزد و همچنین شهر میبد از این مزیت نسبی استفاده کنیم .

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی گفت : ما با 10 مگابایت  شروع کرده ایم و انشاالله در آینده ای نزدیک به 100 مگابایت برسیم و باید به یاد داشته باشیم ، تا به حال در شهرستان میبد در هر پروژه ای یک کارآفرین وارد شد و شروع کرد ، تاثیر گذار بود.

وی با بیان اینکه حضرت آیت الله اعرافی مشوق و هدایت کننده این حرکت و نظیر آن بوده اند و جایشان در این مراسم خالی است از دکتر مسعود جندقی قدر دانی نمود و خاطر نشان کرد : هیچ وقت فراموش نمی کنیم اولین قدمی که ایشان در راه صنعتی کردن میبد برداشت و تاثیراتی که در زمینه اشتغال به دنبال داشت .

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اظهار امیدواری که در آینده برق صنعت میبد از همین نیروگاه تامین شود ، پیشنهاد نمود : منطقه ای که قرار است در آینده توسعه پیدا کند را اختصاص به صنعت انرژی خورشیدی و ساخت پنل های خورشیدی دهیم و از سرمایه گذارانی که در این زمینه کار می کنند، بخواهیم که این تکنولوژی را  به اینجا آورده و پنل های خورشیدی را در همین مکان تولید کنند تا اینجا پایگاهی برای احداث پروژه های مشابه در کشور شود.

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی در ادامه با تاکید بر اینکه ، ما نیز تمام امکاناتی که در این بخش مورد نیاز است را در اختیار آنها قرار می دهیم ، گفت : در این زمینه کشور های آلمان و چین بسیار کار نموده اند و ما نگاهمان به این کشورها جهت سرمایه گذاری در این منطقه است تا در آینده ای نزدیک بتوانیم ، این محل را فطب ایجاد تاسیسات مربوط به ساخت پنل های خورشیدی گردانیم و اینجا پایگاهی برای سرمایه گذاری در کل کشور شود.

وی در پایان سخنانش ضمن ابراز خشنودی به رشد و توسعه این فعالیت در شهرستان میبد ، از تمام کسانی که تا به حال زحمات انجام این پروژه را کشیده اند ، قدردانی نمود و حمایت خود را در به انجام رسیدن و پا گرفتن آن اعلام کرد.