توطئه جدید غربی عربی با محوریت عربستان / ایجاد تنش در منطقه و تضعیف جایگاه حزب الله

امام جمعه موقت میبد با اشاره به توطئه جدید غربی عربی با محوریت عربستان  گفت : تحولات اخیر در منطقه به ویژه در عراق و سوریه و ناکام ماندن آنها در این توطئه ها ، موجب شده عربستان دست به تحرکات جدید زده و با دخالت در امور لبنان و فراخوان مرموز سعد حریری نخست وزیر لبنان به عربستان شود .

بام میبد : به نقل از  میبد آدینه ، حجت الاسلام محمد اعرافی تصریح کرد : قصد و نیت عربستان از این توطئه ، ایجاد تنش در منطقه و تضعیف جایگاه حزب الله است ، اما با هوشمندی سران حزب الله و عدم پذیرش توطئه و فضا سازی در لبنان ، این نقشه دشمن هم ، نقش برآب خواهد شد.

خطیب جمعه موقت میبد با بیان اینکه برای کل مسئولان منطقه به ویژه لبنان روشن شد که به عربستان نباید اعتماد کرد افزود: عربستان به دنبال استثمار کشورهای کوچک عربی و اسلامی مثل لبنان است .

وی خاطرنشان کرد : عربستان می خواهد بحران هایی که با آن دست به گریبان است را به دیگران منتقل کند.

 

اگر عربستان دست به ماشه ببرد اسرائیل و کشورش را جهنم می کنیم

امام جمعه موقت میبد با تاکید بر اینکه گروه چهاردهم مارسی که وابسته به اسرائیل ، استکبار و عربستان بودند ، امروز در حال فروپاشی است ، اظهار داشت : جنگ قدرت و شبهه کودتایی که محمد بن سلمان ولیعد بی خرد و وحشی عربستان در پیش گرفته است ، موجب بی ثباتی عربستان شده و بعید نیست دست به تحرکات و دیوانگی بزند.

حجت الاسلام اعرافی تصریح کرد : اگر سعودی ها بر علیه ایران اسلامی دست به ماشه اسلحه ببرند عربستان و اسرائیل را برای آنها جهنم می کنیم .

 

زلزله زدگان در روزهای آینده به پوشاک گرم و پتو و غذا نیاز دارند

امام جمعه موقت میبد حادثه تلخ و غم انگیز زلزله هفته گذشته و جانباختن و مصدوم شدن جمع زیادی از هموطنان مان در کرمانشاه قهرمان پررور را تسلیت گفت و افزود : عمق و گستردگی این حادثه آنقدر زیاد بود که مقام معظم رهبری به همه نهادها و سازمانها و مردم تاکید کردند به کمک زلزله زدگان بشتابند.

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه با مدیریت جهادی می توان این بحران را مدیریت کرد گفت : به حمدالله همه مجموعه های دولتی و غیر دولتی ، ارتش و سپاه وارد شدند و جلوه بسیار زیبایی از هم افزایی را در منطقه کرمانشاه به نمایش گذاشتند .

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به اینکه در روزهای آینده ، هوا به سمت سرد و بارانی شدن پیش می رود ، بر تامین آب ، برق ، گاز ، امنیت و تامین پوشاک گرم ، غذا و پتو از سوی دولت و مردم برای زلزله زدگان تاکید کرد .

 

وقف از نظام حقوقی و اقتصادی اسلام است

امام جمعه موقت میبد با گرامی داشت هفته وقف گفت : وقف جز صدقات جاریه و از سنت های حسنه اسلامی است.

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه اگر به امور وقف خوب عمل شود محرومیتی در کشور نخواهیم داشت گفت : وقف مانند انفال ، خمس ، زکات ، جزیه و غنایم از منابع اصلی مالی حکومت اسلامی و از نظام حقوقی و اقتصادی اسلام است و می تواند جامعه را به معنای واقعی اسلامی کند.

وی با اظهار تاسف گفت : متاسفانه در برخی از موارد به قوانین وقف با عدم پرداخت اجاره موقفات و معاملات عمل نمی شود .

خطیب جمعه موقت میبد ارجاع امور موقوفه به دست اندرکاران وقف ، نیاز جامعه به موقوفات جدید در مسائل روز جامعه ، درمان ، ورزش ، جهیزه ، اشتغال ، حوادث طبیعی و حتی احداث پارکینگ را ضروری دانست .

 

بسیج مظهر عظمت کشور است

امام جمعه موقت میبد با گرامی داشت فرارسیدن هفته بسیج گفت : بسیج در جبهه های جنگ و در داخل شهرها نشان داد بهترین مدافع انقلاب و اسلام هست.

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه بسیج مظهر عظمت و نیروی کارآمد برای کشور است افزود : با روحیه و فرهنگ بسیجی می توان کشور را ساخت .

خطیب جمعه موقت میبد در آغاز خطبه های نمازجمعه رحلت پیامبر گرامی اسلامی و شهادت ثبت اکبرش امام حسن مجتبی سلام الله علیه و همچنین سالروز شهادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا سلام الله علیه را تسلیت گفت.