هیأت اعزامی دانشگاه پسکارای ایتالیا با مسؤولین دانشگاه آیت الله حایری میبد به بحث و تبادل نظر پرداختند.

بام میبد : به نقل از روابط عمومی دانشگاه میبد هیأتی متشکل از معاون فرهنگی و سه نفر از اساتید برجسته دانشگاه پسکارای ایتالیا در دانشگاه میبد حضور یافتند و ضمن بازدید از دانشگاه میبد، در جلسه ای که با حضور هیأت رئیسه و رؤسای دانشکده ها و گروههای آموزشی دانشگاه میبد در محل سالن کنفرانس این دانشگاه تشکیل گردید، پس از دو ساعت بحث و تبادل نظر مقرر شد دانشگاه ها در زمینه های زیر با یکدیگر همکاری نمایند.

1- برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی – پژوهشی کوتاه مدت و بلند مدت در زمینه های تخصصی مورد نیاز و برگزاری گردهمایی های مشترک و تبادل اسناد و مدارک علمی متداول.

2- حمایت از تحقیقات کاربردی در زمینه های تخصصی در قالب انجام پروژه ها و طرح های تحقیقاتی جهت پاسخگویی به مسائل اساسی و مشکلات علمی روز دنیا.

3- همکاری در راستای تعریف و اجرای رساله های دکتری منطبق با نیازها و اولویت های تحقیقاتی طرفین.

4- فراهم کردن امکان استفاده از فضاها و عرصه های آموزشی و پژوهشی جهت بازدیدهای علمی و نیز گذراندن دوره های کارآموزی و کارورزی کوتاه مدت و بلند مدت ویژه اساتید، کارکنان و دانشجویان مقطع دکتری و تبادل استاد و دانشجو.

5- فراهم نمودن زمینه های بحث و تبادل نظر مستمر علمی و ارائه پیشنهادات اصلاحی در روند همکاری های مشترک.

6- ایجاد کارگروه های تخصصی مؤثر و کارآمد در راستای انجام فعالیت های علمی- تحقیقات و فناورانه.

7- تأسیس پژوهشکده بین رشته ای با تأکید بر معماری، صنایع دستی و ایرانشناسی به صورت مشترک.

8- برگزاری سمینارها و نمایشگاه های تخصصی مشترک در حوزه های گردشگری و صنایع دستی.

9- اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی در حوزه گردشگری، گردشگری اسلامی، گردشگری سلامت، ایرانشناسی، شیعه شناسی و سایر دانش ها برحسب اعلام نیاز طرفین.

این هیأت قبل از حضور در دانشگاه از برخی آثار باستانی شهر میبد، از جمله نارین قلعه بازدید نمودند و شام را در مجموعه شاه عباسی میهمان دانشگاه بودند.