امام جمعه میبد در نشست با اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان میبد ، بر لزوم تقویت هماهنگی دستگاه ها و نهاد های مختلف جامعه در پیشگیری از آسیبها تاکید نمود .

حضرت آیت الله اعرافی امام جمعه میبد در این نشست  ضمن تبریک هفته بسیج و همچنین میلاد حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و نیز هفته وحدت ، پیروزیهای نیروهای مقاومت اسلامی و جریانات تکفیری و وابسته به قدرت های سلطه جو را تبریک گفت و بیان کرد در این خصوص باید به نحو برجسته ای شکر گذار خدا باشیم.

وی با اشاره به صحبتهایی که توسط افراد در جلسه در ارتباط با اوضاع شهر و مسائل گوناگون مطرح شد ، افزود : لازم است بر اساس شاخص ها و ارزیابی های علمی به وضعیت اقشار گوناگون جامعه و بخش های مختلف پی برد و ما باید تلاش کنیم ارزیابی هایمان بر اساس یک شاخص علمی و واقع بینانه باشد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه عنوان نمود : ما در بیشتر زمینه ها وضع متوسط به سمت خوب داریم ، اما این به سمت خوب بودن به معنای این نیست که کاهلی ورزیده و بی توجهی نمائیم .

وی خاطر نشان کرد : علی رغم این که در ارزیابی ها ممکن است به این نتیجه برسیم که مشکلات کم است ، اما باید همت همه ما و هدف گیری هایمان بر به صفر رساندن مشکلات و آسیبها باشد.

آیت الله اعرافی اظهار امیدواری نمود با راه اندازی اینترنت و شبکه ملی که حجم آن از نطر پاسخ گویی به نیاز های علمی و تفریحی و شادی مشروع پر باشد ، جوان ما از مفاسد و آسیبهای مجازی مصون باشد .

مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه لازم است هماهنگی همه دستگاهها در موضع پیشگیری از آسیبها تقویت شود، تاکید بر توجه نمودن به ریشه هایی نمود که به مفاسد ربط پیدا می کند که مهمترین آن خانواده است که باید گفت ، خانواده سالم و خانواده ای که نیازهای فرزند را در درون خانواده پاسخ دهد ، بسیار در مصون ماندن فرد در دچار شده به اسیب ها نقش دارد.

وی افزود : ما همزمان باید به همه مفسده ها توجه داشته باشیم و در این راستا بیکاری ، رشوه ، اعتیاد و..را مفسده بدانیم که این نگاه عام باعث می شود ، در جای خاص فرهنگی حرفها یمان بیشتر جواب داشته باشد.

وی تاکید نمود در کار امر به معروف و نهی از منکر ، سلیقه و موقعیت شناسی حرف اول را می زند .

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درارتباط با نیاز بچه ها به شادی بیان کرد: باید شادی را در قالب شادی های مشروع برای آنها فراهم کرد و لازم است تمام مسئولین در جهت مهیا نمودن شادی ها یی که باعث نشود فرد پا از مرزهای الهی فراترنهد ، اندیشه و تلاش نمایند.

مدیر حوزه های علمیه کشور همچنین در ارتباط با آشنایی بچه ها با فضای مجازی و استفاده از آن ، توصیه بر انجام اقداماتی در جهت آشنایی جوانان با خطرات فضای مجازی و چگونگی استفاده از آن نمود.

وی در ادامه با اشاره به نقش و مسئولیت آموزش و پرورش و وظایف سنگینی که برعهده دارد ، در لزوم ارتباط ستاد با این حوزه و شورای آموزش و پرورش تاکید نمود .