بانوان بفروییه میبد همراه با غباررویی هفتگی امامزاده پیر بفرو ئیه ، مراسم شب یلدا را نیز در کنار هم برگزار نمودند.

بام میبد : چهارشنبه های هر هفته بانوان بفرویی به همت فائزه خاکزار عضو شورای شهر بفروئیه جهت غباررویی امامزاده پیر بفروئیه دور هم جمع می شوند و به نظافت این امامزاده می پردازند و از آنجا که به مدت دو سال است این امر صورت می گیرد ، فضای این مکان نسبت به چند سال قبل تمیز تر شده است .

استقبال از این برنامه نیز تا به حال خوب بوده و سعی شده اگر هر هفته هم این کار صورت نمی گیرد ، حداقل 15 روز الی سه هفته یک بار کار غبار رویی امامزاده انجام شود.

به گفته خاکزار عضو شورای بفروئیه هدف از این برنامه ایجاد نشاط اجتماعی در بانوان بوده است و در ماه های اخیر هم سعی شده است ، فاصله بین هفته هایی که برنامه غباررویی صورت می گیرد ، کمتر شود .

در اجرای برنامه این هفته پرسنل بخش جراحی بیمارستان ضیایی اردکان نیز حضور داشتند و شب یلدا بهانه ای برای دور هم جمع شدن آنها بود ، زیرا به گفته خودشان با توجه به شعار هفته سلامت روان در سال جاری در ارتباط با سلامت روان در محیط کار، اینجا دور هم جمع شده اند تا علاوه بر نشاط ، شادی و تفریحی که در این جمع شدن ، حاصل می شود ، هر کس هر نذری هم دارد ، با پخت آش ، حلوا و… ادا می نماید و در این هفته پرسنل بیمارستان ضیایی به پخت نان لطیر یا سوروک پرداختند.

گفتنی است با توجه به بودن در آستانه شب یلدا ، این جمع دوستانه بعد از انجام غبار رویی و پخت نان لطیر ، خوراکی هایی که رسم است در شب یلدا و اهالی خانواده در کنار هم می خورند را به گونه ای متفاوت نظیر ژله ، ژله بستنی ، بیسکوییت که روی آن را با شکلات تخته ای و دانه های انار تزئین کرده بودند ، بر سر یک سفره گذاشتند و از هم پذیرایی نمودند .

لازم به ذکر است در امامزاده پیر بفرو ، سه آرمگاه که به سه دخترون معروف است در کنار آرامگاه اصلی این امامزاده قرار دارد و در روزهای سه شنبه هر هفته بانوان در این مکان جهت خواندن دعا ، نماز و ادای نذور خود ، گرد هم جمع می شوند. روزهای دیگر هفته و به ویژه  پنجشنبه نیز این امامزاده محل زیارت عموم مردم است .