ریس اداره ثبت احوال شهرستان یزد به کاهش 3 درصدی آمار ولادت در نه ماهه سال جاری نسبت به سال قبل اشاره نمود.

بام میبد : حسن زارعی رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد ضمن گرامیداشت سوم دی ماه روز ملی ثبت احوال ، جمعیت شهرستان میبد تا پایان ماه آذر را 102 هزار نفر اعلام کرد و گفت : جمعیت مردان در این شهرستان 52 هزار و 216 نفر و زنان 49 هزار و 784 نفر می باشد .

وی برآورد جمعیت استان را نیز یک میلیون و 160 هزار نفر عنوان نمود.

زارعی در ادامه با اشاره به نرخ رشد جمعیت برای حفظ بقای نسل که ½ درصد باید باشد ، بیان کرد : نرخ جمعیت استان 2/5 درصد و شهرستان میبد 2/9 در صد می باشد .

وی آمار ولادت در سال گذشته را 2345 نفر عنوان نمود که از این تعداد 1174 نوزاد پسر و 1171 نوزاد دختر متولد شده اند .

رئیس اداره ثبت احوال میبد در مقایسه آمار نه ماهه ولادت در سال جاری که 1729 نفر می باشد با سال قبل ، به کاهش 3 درصدی آمار ولادت نیز اشاره نمود.

وی آمار ازدواج در سال قبل را 621 مورد بیان کرد و آمار ازدواج در نه ماهه سال جاری را 434 مورد و در ادامه گفت : امسال کاهش 3 درصدی این آمار داشته ایم و پیش بینی می شود که آمار طلاق نیز نسبت به سال قبل 20 درصد کاهش داشته باشد.

زارعی اظهار داشت : ارائه کارت ملی هوشمند از سال 93 شروع شده است و تا کنون 31 هزار نفر کارت ملی هوشمند گرفته اند ، همچنین شناسنامه مکانیزه نیز تا بحال 35 هزار 300 جلد آن ارائه شده است.

وی افزود : دو دفتر پیشخوان در خیابان امام و خیابان کاشانی خدمات ارائه کارت هوشمند را انجام می دهند.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد خاطر نشان نمود : شهرستان میبد در زمینه ارائه شناسنامه هوشمند به شهروندان رتبه بالایی داشته است .

وی بیان کرد : در نامگذاری فرزندان پسر ، بیشترین نامگذاری با نامهای امیرعباس ، امیر علی ، ابوالفضل ، امیرحسین ، محمد و علیرضا صورت گرفته است و برای دختران نیز ، بیشتر نامهای فاطمه ، زینب ، زهرا ، حلما ، ریحانه و نرگس انتخاب شده است .

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان میبد به مردم توصیه نمود : لازم است افراد با اتمام اعتبار کارت ملی خود ، حتما به اداره ثبت احوال جهت تعویض کارت مراجعه داشته باشند .

همچنین افزود : در انتخاب نام فرزندان نیز باید دقت لازم را داشته باشند زیرا تغییر نام ، امری غیر ممکن است.

وی در ادامه مهلت ثبت ولادت از تاریخ تولد را به مدت 15 روز و ثبت وفات از تاریخ فوت را به مدت 10 روز عنوان نمود .

زارعی بیان کرد : افراد لازم است در نگهداری کارت ملی خود دقت لازم را داشته باشند و آن را در اختیار افراد دیگر قرار ندهند ، همچنین در حفظ شناسنامه نیز باید توجه داشته باشند که مخدوش نشود.