دعوت فرماندار میبد برای حضور گسترده مردم این شهرستان در چهارمین دوره جشنواره ملی ” حرکت و برکت “

فرماندار میبد در نشستی با خبرنگاران در خصوص چهارمین دوره جشنواره ملی ” حرکت و برکت ”  حضور گسترده مردم در این جشنواره را خواستار شد.

بام میبد : با توجه به برگزاری چهارمین دوره جشنواره ملی ” حرکت و برکت ” در تاریخ جمعه 4 اسفند در محل شاه عباسی میبد ، حسین فلاح فرماندار میبد در نشستی با خبرنگاران ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص برگزاری این جشنواره به میزبانی استان یزد در شهرستان میبد بیان کرد: در کنار حضور گروه های مختلفی که از استان یزد و دیگر استان های کشور در این جشنواره شرکت خواهند نمود ، شهرستان میبد نیز به سبب میزبانی که دارد ، گروهی را در این جشنواره جهت شرکت در مسابقه خواهد داشت .

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای چنین برنامه هایی در راستای رسیدگی به مبلمان شهری واماکن تاریخی ضروری است ، اظهار امیدواری نمود با حضور گسترده مردم در این برنامه ، فرصتی نیز جهت میزبانی بهترمسافرین در ایام نوروز نیز فراهم گردد.

گفتنی است ، در چهارمین دوره جشنواره ملی ” حرکت و برکت “ که فدراسیون ورزش و بازیهای محلی برگزار کننده آن است ، شرکت کنندگان در بخش‌های اجرای بازی‌های بومی محلی، پخت نان سنتی منطقه، لالایی مادربزرگ‌ها به زبان محلی و نمایش صنایع‌دستی استان‌ها با همدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است ، برگزاری چنین برنامه هایی در راستای ترویج و احیای آداب و رسوم و سنتها و بازیهای بومی و محلی ، جهت ایجاد نشاط در جامعه و همچنین توانمند سازی بانوان نیز موثر خواهد بود.