فرهنگسرای میبد برای اولین بار در سطح شهرستان میبد کارگاههایی تحت عنوان بازی و ریاضی و دقت و توجه برگزار می نماید.

بام میبد : این کارگاهها که چند دوره است ‌که در آموزشگاه نواندیشان میبد واقع در شهیدیه در حال برگزاری است.، توسط آموزشگاه نواندیشان در اسفند ماه سال ۹۴ در دانشگاه آزاد میبد توسط حسن رسولی شورکی عضو هیات علمی آن واحد و دارای مدرک دکتری ریاضی کاربردی دایر گردید و بنا بر مسائلی در سال ۹۶ به بیرون از دانشگاه آزاد انتقال داده شد و در همان سال این کارگاهها توسط وی تعریف گردید.

در گفتگویی که با این  عضو هیئت علمی دانشگاه داشتیم، انگیزه وی را از دایر نمودن این کارگاهها جویا شدیم که وی بیان کرد: این کارگاهها، سالهاست که به صورت های متفاوت در بعضی جاها انجام می شود ولی اینجانب با مطالعاتی که از کتب اختلالات دکتر تبریزی داشتم و همچنین سفری به کشور هلند و بازدید از مهدها و پیش دبستانی ها و یک کمپانی ساخت وسایل آموزشی برای سنین ۴ تا ۱۲ سال در آنجا و همچنین شرکت در دوره مونته سری در آن کشور به این نتیجه رسیدم که وسایلی برای راحت تر کردن درک مفاهیم پایه ای ریاضی طراحی کنم تا مسائل ریاضی به صورت عینی به دانش آموز آموزش داده شود و از نظر حقیر برگزاری کارگاه تحت این عنوان و شبیه سازی طبق وسایل آموزشگاه از لحاظ اخلاقی کار درستی نیست.

وی در  ادامه گفت:  از طریق مشاهده می توانیم با تشخیص عملکرد کودک ، عیوب او در انجام فعالیت تشخیص دهیم وبه دنبال آن با تقویت مهارت کودک و با مشاوره با یک روانشناس کودک، به برطرف نمودن آن عیوب در کودک بپردازیم و از این جهت می توان گفت هر کودک برای معلم خود ، یک معلم است و معلم با عشقی که به کار خود دارد ، کار خود را در ارتباط با کودک انجام می دهد.

رسولی عنوان نمود : برای آموزش کودک باید جذابترین وسیله ها با بالاترین کیفیت را ساخت و از همه آنها بصورت یک بازی برای آموزش استفاده کرد.

وی موفقیت این کارگاهها را مدیون مربی های دلسوز آموزشگاه دانست و افزود:  باید اذعان دارم که ما همگی یک تیم هستیم و آنها هم می دانند من برای پیشرفت آنها و بالا رفتن علم و تجربه آنها هیچ کوتاهی نمی کنم و بیشتر داشته های خود را در اختیار آنها می گذارم و هر وسیله ای که خواسته باشند در آموزشگاه مهیاست و آنها هم بیشترین تلاش خود را جهت برگزاری کارگاهها با بهترین کیفیت انجام می دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص برگزاری کارگاه ها بیان کرد : تمام برنامه های این دو کارگاه بر این اساس است که تمام مباحث و پیش نیازهای مطالب آموزشی که بعدها کودک نیاز به آن دارد به صورت یک بازی جذاب طراحی شود و در کارگاه از آن استفاده شود و مهمتر از همه بازی ها به گونه ای طراحی می شود که خانواده خود نیز بتواند با کمترین‌ هزینه بسازد و براحتی در آموزش به فرزند خود استفاده کند.

وی اظهار داشت : در حال حاضر با پیشنهاد فرهنگسرا این کارگاهها در این مرکز نیز برگزار می شود که جا دارد از مسئولین این مرکز بسیار تشکر کنم که برای کارهای ما ارزش قائل بودند و پیشنهاد برگزاری آن را به ما ارائه نمودند.

گفتنی است جلسه ی معارفه و آشنایی با هر دو کارگاه چهارشنبه ۹۷/۲/۵ ساعت ۱۷ با حضور مدرسین و مجریان برگزاری دوره به صورت کاملا رایگان درفرهنگسرای میبد واقع در پارک برگزار می گردد.

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های 32320260 ، 32326999 و 09162146880 تماس حاص فرمایند.