رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم ، عشق به امام زمان (ع) را نشات گرفته از ایمانی خواند که به غیبت او در دل منتظران در دوران غبیت می باشد.

بام میبد : حجه الاسلام دکتر روح الله شاکر زواردهی رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم در مراسم جشن نیمه شعبان که در مصلی آیت الله اعرافی برگزار شد ، با اشاره به این که همه اقشار ملت ما عشق به امام زمان (ع) را در سراسر وجود خود دارند ، افزود : این عشق نشات گرفته از ایمانی است که در دلهای منتظران در دوران غیبت وجود دارد و این عشق روز به روز باید گسترده تر و آتش آن شعله ورتر شود.

وی تصریح نمود: ما باید تلاش در معرفت و شناخت امام زمان (ع) کنیم و این شناخت صرفا دانستن سال تولد و سال به امامت رسیدن وی و یا دانستن زمان غیبت کبری و غیبت صغری نیست ، بلکه شناخت آن است که بدانیم امام در عالم هستی چه کار انجام می دهد.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت : انتظار یعنی چشم به راه بودن و ما باید در انتظار امام زمان (ع) مانند مادری باشیم که چشم به راه فرزند است ، چشم انتظار بودن یعنی اینکه وجود ما وابسته و دلبسته به وجود امام باشد و نیز تلاش ما در جهت داشتن زندگی به شیوه و سیرت امام زمان ، اگر بدانیم آن حضرت حجت خدا بر روی زمین هست و اگر بدانیم ، روزی که می خوریم به برکت وجود اوست و اگر بدانیم برکت جهان به برکت وجود اوست.

حجه الاسلام شاکر خاطر نشان نمود: وظیفه ما شناخت امام زمان (ع) است و گره زدن دل خود به آن حضرت و محبت داشتن به ایشان است با خواندن دعاها و اعمالی که ما به امام نزدیک کند و اینکه تلاش کنیم زوایای ناشناخته وجود آن حضرت را بشناسیم.

رئیس دانشگاه معارف اسلامی قم افزود: ما باید عهد و پیمان بستن با امام زمان را جدی بگیریم و از لغزش ها و از هر آنچه ما را از راه آن حضرت دور می کند ، دوری کنیم و نیز اگر در زندگی از راه و سیره او دور شده ایم ، تلاش در جهت برگشتن به راه وی کنیم.